Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-04-08, 21:05   #649
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez sansimila Pokaż wiadomość
Przymierzam się do kupna kremiku o poniższym składzie. Moje pytanie brzmi, czy będę mogła uzywać go na nos, gdzie moja skóra jest tłusta i skłonna do wągrów, a jednocześnie naczynkowa.

Bielenda, Seria kasztanowa, Serum - maseczka na naczynka.

Skład: Aqua, Glycerin, Glycereth-26, Propylene glycol, aesculus hippocastanum, hydrolyzed glycosaminoglycons, triethanolamine, troxerutin, rutin, rosa canina, panthenol, allantoin, malpighia puncifolia, boswellia serrata, algae extract, glucose, glyceryl polacrylate, hydroxethyl urea, sodium lactate, silk amino acids, lactic acid, acrylates/c-10-30 alkyl acrylate,crosspolymer, diazolidinyl urea, peg-40 hydrogenated castor oil, disodium edta, methylparaben, propylparaben, parfum, ci 19140, ci 42090

ps. przepraszam i dziękuje za wskazówkę
Byla juz analizowana

http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=423

Cytat:
Revlon Colorstay Stay Natural Make -up SPF15/ IP 15
Skład:
aqua, cyclomethicone, titanium dioxide, trimethylsiloxysilicate, butylene glycol, dimethicone, cetyl dimethicone copolyl, polyglyceryl-4 isostearate, hdi/trimethylol hexyllactone crosspolymer, nylon-12, zinc oxide, phenyl trimethicone, methicone, boron nitride, magnesium sulfate, isododecane, laureth-7, tocopherol acetate, retinyl palmitate, ethylene brassylate, tribehenin, bisabolol, silica, alumina, isohexadecane, dimethicone/cyclomethicone copolymer, polysorbate 20, polysorbate 80, ammonium polyacryloyldimrthyl taurate, sorbitan sesquioleate, tetrasodium edta, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, phenoxyethanol, mica, ci77491, ci 77492, ci 77499, ci 77163.
uff, długi ten skład...
Filtry sa- na czarno ale sa niestabilne
Silikony-na granatowo
butylene glycol-humektant (substancja wchodząca w skład naturalnego czynnika nawilżającego) raczej dobrze tolerowany przez skore

Zapychac Cie moga silikony;podrazniac moze cetyl dimethicone copolyl ktory jest dosc wysoko w skladzie;

Wydaje mi sie,ze niestety ale w takie dawce silikony moga wplywac na Twoja cere komodogennie.


Cytat:
Revlon Colorstay Makeup Fond de teint SPF 6/ FPS 6
Skład:
aqua, cyclomethicone, titanium dioxide, trimethylsiloxysilicate, butylene glycol, boron nitride, alcohol denat., nylon-12, dimethicone copolyol, C10-11 isoparafin, tribehenin, dimethicone, sodium chloride, isododecane, polyisobutene, glyceryl rosinate, cetyl dimethicone copolyol, tocopheryl acetate, serica, oleyl alcohol, bisabolol, sorbitan sesquioleate, ethylene brassylate, methicone, propylparaben, methylparaben, tetrasodium EDTA, [+/- mica, CI 77491, CI 77492, CI 77499] 0488
Tutaj jest podobnie,na dodatek dorzucony alkohol denat ktory dodatkowo moze podrazniac wrazliwe cery,nylon funkcje matujace ale w takim sasiedztwie z silikonami i sodium chloride(ktory pelni funkcje zagestnika ale potrafi tez wysuszac i podrazniac a jest dosc wysoko w skladzie) stawialabym na to,ze nie bardzo moze pasowac Twojej cerze.

Zobaczymy co jeszcze doda L_V od siebie bo nie bardzo podobaja mi sie te sklady a sama mialam problem z Revlonem SoftFlexem i nie wytropilam co mi szkodzi po prostu zrezygnowalam z niego.

Aptekusie zerknelam na Twoj profil i masz cere mieszana-ale w jakim kierunku?w strone tlustej czy suchej?ze strefa T czy nie? no i na dodatek jestes wrazliwcem wiec cos mi sie wydaje,ze te podklady sa nie bardzo dla Ciebie,ale to tylko takie moje luzne przemyslenia

Juz mi sie troche miesza od analizy
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora