Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Clear Aligner - czy ktoś ma?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-06-12, 14:23   #446
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez kudliczek Pokaż wiadomość
ja leczyłam gore CA, mam diastemie, bardziej zębów nie da się zsunąć, zostały male prześwity i tez mam male swoje ząbki, wiec muszę je załatać kompozytem zeby to naprawdę ładnie wszystko wyglądało,czyli takim materiałem który buduje Ci nowe zeby na Twoich, nie niszcząc ich przy tym. a co do sytuacji po leczeniu, to nie wiem jak to będzie wyglądać, bo sie nie dogadałam z nia. dodatkowo mam aparat staly na dół. cale leczenie mi mówiła,ze dostane sam aparat retencyjny, potem zaczęła mówić, ze mi podkleja gore i w tym dniu będę mieć aparat,a ostatnio jak zadzwoniłam i rozmawiałam z recepcjonistka to powiedziała mi, ze mi to podkleja i zrobią mi wyciski i później odbiorę aparat także dowiem sie w poniedziałek co i jak. co to jest to podklejanie, to już dziewczyny musza Ci odpowiedzieć, bo ja sie o tym niedawno dowiedziałam i jeszcze nie rozróżniam jednego od drugiego
Tak czytam i czytam i się zastanawiam... Mam nadzieję, że ten kompozyt tak ci zrobią, że nie będzie wyglądał jak 'ser na zębach'. Ja nie straszę niestety tutaj. Moja koleżanka miała kiedyś podobną sytuację lecząc się w 'renomowanej' klinice. Po skończonym leczeniu zostały jej przerwy między zębami i...załatali je kompozytem właśnie. Niestety wyglądało to wręcz tragicznie bo zupełnie tak jakby miała ser na zębach.

---------- Dopisano o 15:23 ---------- Poprzedni post napisano o 15:21 ----------

Cytat:
Napisane przez marita_g Pokaż wiadomość
Ja to w ogóle nie rozumiem, dlaczego miałabyś czekać na ten aparat retencyjny (szczególnie, że jesteś teraz chora). No i co to jest ten kompozyt? Bo podklejenie to rozumiem, ze to retainer stały, tak?
Tak, podklejenie to retainer stały. Pewnie dlatego Kudliczek będzie miała najpierw retainer i kompozyt bo chcą te zęby przebudować żeby zamaskować przerwy, a jakby najpierw wycisk zrobili (przed zamknięciem szpar kompozytem) to później retencja by nie pasowała.

Edytowane przez Pacynka
Czas edycji: 2013-06-12 o 14:26 Powód: dodanie tekstu
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując