Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-04-15, 16:02   #707
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

[
Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
Bardzo zainteresował mnie ten krem:krem intensywnie nawilżający DUO-C
Ale nigdzie nie mogę znaleźć składu, tylko to:
Podstawa skuteczności:
  • podwójna witamina C – unikalny system aplikacji zapewnia jej wyjątkowo skuteczne działanie antyrodnikowe na skórę; pierwsza postać działa bezpośrednio po aplikacji, druga zamknięta w mikrokapsułkach, działa dłużej i skuteczniej w głębszych arstwach naskórka,
  • Glucam® – powoduje rehydratację; doskonale wiąże i trwale utrzymuje wodę w naskórku, przywracając skórze utraconą jędrność i elastyczność,
  • witamina E – wbudowuje się w lipidy naskórka i tam pełni funkcje naturalnego czynnika przeciwrodnikowego,
  • alantoina - działa łagodząco i kojąco.
Jeżeli któraś ma dokładny skład to proszę o jego umieszczenie i rozszyfrowanie.
Chciałam jakiś krem z witC, wiem że ActiveC ma wysokie noty, ale ten jest tańszy(ale nie wiem jak ze skutecznością). Czy nie zapcha mieszanej cery?

Z góry dziękuję za pomoc.
Na Twoje pytania mogę odpowiedzieć tylko na podstawie składu.

Cytat:
Napisane przez Del Pokaż wiadomość
Czy ktoś mógłby przeanalizować skład kremu ziaja nuno krem tonujacy?Producent pisze , że ma on nadać równomierny odcień skórze i zmniejszyć wydzielanie sebum ,nawilżyć skórę i przy okazji nie zatykać porów. Oto skład:
Tonuje niedoskonałości skóry, nadaje równomierny odcień i poprawia koloryt, zmniejsza wydzielanie sebum, ogranicza rozwój bakterii, nawilża skórę, nie zatyka porów.
Oto skład:
aqua, butylene glycol dicaprylate/dicaprate, aluminum starch, octelynsuccinate, cetearyl glucoside, cetearyl alcohol, octyldodecanol, glycerin, titanium dioxide, butyrospermum parkii butter, ceteareth20, cyclomethicone, dimethicone, elaeis guineensis oil, butylene glycol, peg-60 almond glycerides, caprylyly glycol, carbomer, nordihydroguaiaretic acid, oleanolic acid, sodium acrylate/sodium acryolyldimethyl taurate copolymer, isoheadecane, polysorbate 80, panthenol, propylene glycol, porphyra umbilicalis extract, tocopheryl acetate, sodium polyacrylate, diazolidinyl urea, phenoxyethanol, methylparaben, prpylparaben, 2 bromo 2 nitropropane 1,3 diol, cl 77492, cl 77491, cl 77499, parfum, butylphenyl methylpropional, linalool, benzyl salicylate, geraniol, citronellol, limonene, hexyl cinnamal, cinnamyl alcohol, citric acid
Z góry dziękuje za odpowiedź
Wg mnie krem nie będzie odpwoiedni do cer tłustych - ma tłuste emolienty" masło shea, alkohol cetarylowy, glicerynę, oleje roślinne, itp. Wg mnie nie zmniejszy wydzielania sebum. Co do krycia i efektu tonującego - nie potrafię się wypowiedzieć.

Cytat:
Napisane przez snowqueen Pokaż wiadomość
Witam.

Pierwszy raz pisze na biochemii. Jeśli chodzi o składy, moja wiedza jest praktycznie zerowa. Jednak dostałam okropnego uczulenia na twarzy ponad tydzień temu... Jest już prawie zaleczone, a że pokończyły mi się kremy i muszę kupić nowe, chciałabym się dowedzieć, co takiego mają w składzie trzy niżej wymienione.
Najbardziej zależy mi na informacji, czy nie mają żadnych substancji, które mogą podziałać drażniąco na skórę? Mam bardzo suchą cerę, skłonności do wyprysków zerowe, raczej nic mnie nie zapycha, mam za to dużą skłonność do rozszerzonych naczynek. Chciałabym się dowedzieć, czy te kremy zrobią coś dobrego z moją wysuszoną skórą, albo co mogłyby zrobić złego. Ogólnie - jak działają zawarte w nich składniki i co ogólnie sądzicie o takim składzie.

Pierwszy krem mam zamiar stosować na dzień, a pomiędzy dwoma pozostałymi chcę wybrać i stosować na noc. Zależy mi na dobrym nawilżeniu, wygładzeniu i odżywieniu cery, żeby nie była taka ściągnięta i sucha jak teraz...

Będę Wam bardzo wdzięczna.

A kremy to:
1. Oriflame, Natural Skincare, Skoncentrowany krem nawilżający na dzień SPF15.

Skład: aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, glycerin, cyclopentasiloxane, octocrylene, sorbitol, butylene glycol, isodecyl neopentanoate, methyl methacrylate crosspolymer, diisopropyl sebacate, lauryl lactate, stearyl alcohol, glyceryl stearate, peg-100 stearate, ammonium acryloyldimethyltaurate/ vp copolymer , butyl methoxydibenzoylmethane, propylene glycol, paraffinum liquidum, dimyristyl tartrate, methylparaben, imidazolidinyl urea, c12-15 pareth-7, parfum, cetearyl alcohol, oenothera biennis, disodium edta, c30-45 alkyl methicone, propylparaben, alumina, silica, betula alba, citric acid, sodium polyacrylate, ppg-25-laureth-25, sodium methylparaben, bht, ci 77891.
NA filtry nie ma za bardzo co liczyć. Krem powinien dobrze nawilżać, ale brak w nim ciekawych, interesujących składników. Nie ma działanie ujedrniajacego czy p/zmarszczkowego, brak w nim np: antyoksydantów - po prostu krem nawilżający. Zaznaczone skłądniki mogą podrazniac/ uczulac.

Cytat:
Napisane przez snowqueen Pokaż wiadomość
2. Oriflame, Natural Skincare, Rewitalizujący krem na noc.

Skład: aqua, ethylhexyl stearate, petrolatum, glycerin, cetearyl alcohol, cetyl acetate, cetyl alcohol, butyrospermum parkii, peg-20 stearate, phenoxyethanol, stearyl acetate, carbomer, imidazolidinyl urea, parfum, oleyl acetate, oenothera biennis, retinyl palmitate , methylparaben, sodium hydroxide, acetylated lanolin alcohol, sodium chloride, wheat amino acids, ethylparaben, butylparaben, isobutylparaben, propylparaben, tocopherol, potassium sorbate.
Imidazolidinyl urea i zapach wysoko w składzie - mogą uczulac i podrażniac.

Cytat:
Napisane przez snowqueen Pokaż wiadomość
3. Oriflame, Optimals Radiance Energy Cream.

Skład: aqua, cyclopentasiloxane, glycerin, hydrogenated polyisobutene, butylene glycol, octyldodecanol, dimethicone, cetearyl ethylhexanoate, polyacrylate-13, sorbitan stearate, glyceryl stearate, peg-100 stearate, nylon-12, tetrahydroxypropyl ethylenediamine, polyisobutene, oryza sativa, propylene glycol, butyrospermum parkii, lactic acid, tocopheryl acetate, phenoxyethanol, parfum, imidazolidinyl urea, isopropyl myristate, sorbitan isostearate, polysorbate 20, urea, sodium pca, disodium edta, methylparaben, phospholipids , ethylparaben, butylparaben, biosaccharide gum-1, magnesium ascorbyl phosphate, trehalose, ascorbyl methylsilanol pectinate, propylparaben, faex, isobutylparaben, ginkgo biloba, polyquaternium-51, sodium hyaluronate, peg-40 hydrogenated castor oil, disodium phosphate, sodium methylparaben, sodium metabisulfite, sodium sulfite, chlorphenesin, benzoic acid, disodium succinate, disoduim edta, chondrus crispus, potassium phosphate, aspartic acid, edta, ci 77019, ci 77891, ci 77120, ci 19140, ci 15510.
Eh, więcej tu konserwantów, polimerów itp niż składników aktywnych. Nie za bardzo dla cer naczynkowych...

Cytat:
Napisane przez agucha1712 Pokaż wiadomość
Krem do opalania twarzy SPF 25 SORAYA

SKŁAD:Aqua, Ethylhexyl Stearate, Cocoglycerides, Glycerine, Titanium Dioxide, Alumina, Stearic Acid, 4-Methylbenzylidene CAmphor, Ethylhexyl Methoxycinnamate, DEA-Cetyl Phosphate, Cetyl Alcohol, VP/Hexadecene Copolymer, Teterahydroxypropyl Ethylenediamine, Glyceryl Stearate, Tocopheryl Aceatate, Dimethicone, Hydrolyzed Algin, Chlorella Vulgaris, Marris Aqua, Panthenol, Pyrus Malus(Apple) Fruit Extract, Disodium EDTA, PEG-8, Tocopherol, Ascorby Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Allantoin, Carbomer, MEthylparaben, Propylparaben, DMDM Hydantoin, Parfum, Amyl Cinnamal, Benzyl Alcohol, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Citronellol, Eugenol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, Butylphenyl Methylpropional

Cel: zeby nie zapychał, "nie zapryszczał" no i w miare dobrze ochraniał
Bardzo, ale to bardzo nie podoba mi się ten zaznaczony składnik - dla mnie dyskwalifikuje on cały produkt. Jest to konserwant, który uwalnia formaldehyd do produktu, nie dopuszczający do rozwoju pleśni i grzybów. Soraja używa go z lubością, tymczasem potrafi on naprawde silnie podrażnić skórę. Soraja zminia swój image jako firma produkująca naowoczesne kosmetyki, a tu taki siermiężny, stary konserwant

Cytat:
Napisane przez Milcząca Pokaż wiadomość
PYTANIE DO L_V a raczej cry for help (jesli ktos ma jakies pomysły to tez chętnie poczytam (hexxxana?)

od 19 grudnia stosuję Unidoks (doksycylina-czytli prep z grupy tetracyklin) i moja terapia ma sie skonczyć 1 maja więc juz niedługo lecz problem polega na tym, ze teraz słońce zaczyna naprawdę mocno przygrzewać a przecież tetracykliny reagują fototrwale i ja nie chcę zyby zrobiły mi się brązowe plamy na policzkach.Wiem ,ze powinnam stosowac krem z filtrem ale sama nie wiem jaki byłby dla mnie dobry (cera mieszana-typowe "T") o jak dużej wysokości filtra i przede wszystkim nie chce wywalać duzo pieniędzy na krem który za 2-3 tygodnie nie bedzie mi do niczego potrzebny, bo najzwyczajniej mnie na to nie stać

..poradżcie cos proszę (tylko nie to,ze powinnam siedzieć w domu i nie wychodzić na słońce, bo staram się w miarę mozliwości tak robic a jednak mam tez obowiązki które nie pozwalają mi zamknąć sie w akademiku)

Potrzebuję kremu , który nie bedzie zapychał mojej skóry i to jest bardzo ważne, bo nie chce sobie zmarnowac efektu pięciomiesiecznej terapii przez jakis głupi krem !!!!!!!!!
i poradżcie mi jaka wielkość filtra jest mi potrzebna , a je sli ktos by miała na mysli jakis konkretny krem (z nazwy) do polecenia dla mnie, to naprawdę ozłocę bo to dla mnie jest sprawa życia lu” smierci L-V pomóż ty tu chyba jestes specem....

Moze zaglądaja tu tez filtromaniaczki-dziewczyny wspomózcie mnie radą

Przepraszam za dubel (z nowym wątkiem , który załozyłam) ale boje się,że mi go zamkna a ja kremu potrzebuje od zaraz
FIltr bedzie potrzebny Ci dłuzej niż na czas trwana kuracji, bo tetracykliny kumulują sie w organizmie nawet do kilku tygodni.A wiec filtr nie na 2 tygodnie, tylko na 2 miesiace. I dlatego potrzebna ci tybka wysokiego, fotostabilnego filtra, 50+.
Te lżejsze to: mleczko Vichy, Anthelios Aqua-Lait LRP, Dermo-Pediatrics LRP, spraje.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora