Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zmiana tabletek - zbiorczy!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-07-02, 21:11   #667
Ekwadorka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 30
Przejście z Yaz na Yasmin - problem

Cześć!

Mam problem z tabletkami antykoncepcyjnymi mianowicie :

Podczas pobytu w Polsce pod koniec marca, zrobiłam badania hormonalne ze względu na problemu skórne, które zaczęły się parę lat temu po Diane35.
Z wynikami udałam się do mojego ginekologa, aby przepisał mi nowe tabletki antykoncepcyjne, ponieważ może właśnie rozregulowane hormony są źródłem problemów z cerą. Lekarz po zapoznaniu się z wynikami, zalecił mi branie tabletek YAZ. Jako, że mieszkam w UK wypisał receptę na 6 miesięcy. Niestety byłam u niego w dzień powrotu do Anglii, i dostałam w aptece tylko 3 opakowania , odpis recepty zostawiłam mamie aby mi je wykupiła i dosłała. W połowie czerwca ( podczas brania ostatniego opakowania) mama wysłała mi kolejne opakowanie, jednak moja nadzieja malała z dnia na dzień zaglądając do skrzynki. Wczoraj wzięłam ostatnią tabletkę YAZ i dzisiaj udałam się do tutejszego lekarza. Wzięłam puste opakowanie, pokazałam, wytłumaczyłam iż zależy mi na tych tabletkach. Dwukrotnie zapytałam się czy recepta wypisana została właśnie na YAZ - potwierdzono, że tak. Po receptę miałam wrócić o 17. Niestety recepta, którą dostałam jest na tabletki Yasmin - tłumaczenie było takie, że w UK lekarze nie przepisują YAZ i są generalnie zakazane Oczywiście lekarza już nie było, jedynie recepcjonistka. Odwiedziłam aptekę, wzięłam Yasmin, w aptece również zdziwienie, że pytam o Yaz. I teraz mam mętlik w głowie. Czy powinnam po 3 miesiącach zmieniać tabletki na nowe? Po YAZ co prawda cera mi się pogorszyła, wydaje mi się, że lekko mnie usypiają - więc nie jestem z nich zadowolona, jednak boję się "zabawy z hormonami". Druga kwestia kiedy powinnam zacząć brać Yasmin?
Wczoraj wzięłam ostatnią, czwartą placebo tabletkę YAZ, okres dostałam
w niedzielę. Mogę bez problemu dzisiaj zacząć Yasmin?

Proszę o porady, ponieważ trochę się pogubiłam

Z góry dziękuję
Ekwadorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując