Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-07-04, 20:43   #858
04e5a28c9aab521e8f90e546d970e31ba2591a44
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 214
Dot.: Nasze sposoby na oszczędzanie(nie tylko pieniędzy) ^^

Cytat:
Napisane przez minimini333 Pokaż wiadomość
pochwal się wynikami oszczedzania
my w tym roku mamy zamiar pobić zeszłoroczny rekord
uzbieraliśmy 235zł. (zbierając głównie 1, 2, 5, 10, 20, 50 gr, zdarzały się także 1, 2, 5zł )
Teraz zbieramy do następnej!

Cytat:
Napisane przez maddd Pokaż wiadomość
O, super pomysł! chyba go od Ciebie "zgapię"

A zapisywanie wydatków to dobry patent, jak się później zajrzy w te notatki, to człowiek może sobie przynajmniej przeanalizować czy faktycznie dany zakup był potrzebny...

btw, świetny wątek
do tego spisywania nie mogę się przekonać jakoś... tzn. chyba za mało skrupulatna jestem...

Cytat:
Napisane przez helvie Pokaż wiadomość
Warto sprawdzać skład leków i suplementów diety, które kupujemy, bo często można dostać tańsze zamienniki znanych i reklamowanych specyfików. Przydaje się do tego internet, bo niestety na panie w aptece nie zawsze można w pełni liczyć.

Przykład.

Kiedyś stosowałam Ibuprom Zatoki, ok 17zł za 24szt, co daje ok 70gr za tabletkę (w mniejszym opakowaniu drożej, ponad 80gr)

Pewnego dnia zapytałam panią w aptece czy jest jakiś tańszy zamiennik - poleciła Nurofen zatoki o identycznym składzie, za ok 14zł - to daje nam już ok 58gr za tabletkę.

Po powrocie do domu zaczęłam przeglądać Dbam o Zdrowie i znalazłam Modafen, o identycznym składzie za niecałe 12zł, co daje ok 50gr za tabletkę.

Tak jest z wieloma lekami, warto sprawdzać skład by nie kupować 2 razy tego samego, np Gripex (Paracetamol+kofeina) + Apap (Paracetamol)
to bardzo ciekawe Jednak głównie trzeba robić to we własnym zakresie. Paniom w aptekach nie opłaca się to zbytnio. Pewnie lepszą kaskę mają z tych leków reklamowanych itp.
Ostatnio będąc na wizycie lekarskiej zapytałam mojej pani doktor o zamienniki leków i dostałam lek, który kosztuje 7zł/mc, a ma podobny skład do tego, który brałam do tej pory (kosztował ok. 20zł/mc)... więc chyba warto kombinować w ten sposób.

Ja jeszcze mam o tyle dobrą sytuację, że mieszkam z rodzicami i to oni praktycznie pokrywają większość opłat. Na mojej głowie jest mój samochód i jakieś tam ciuchy, przyjemności. Dlatego staram się wyszukiwać w miarę wcześnie dobrych ofert oc i ac, a także wyczekuję obniżek na ropie. Często tankuje na stacjach samoobsługowych. Kilka groszy na litrze to zawsze coś, tym bardziej, że mam taką stację zawsze "po drodze".
04e5a28c9aab521e8f90e546d970e31ba2591a44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując