Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-04-19, 22:07   #726
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez evilcia Pokaż wiadomość

Przy okazji chcialam prosić o analizę tego kremu: Dax Perfecta Cera Naczynkowa krem obkurczający naczynia krwionośne (do cery tłustej i mieszanej). Swego czasu go używałam, ale mnie mocno zapchał i musiałam z niego zrezygnować. Który ze składników w nim tak zadziałał?

Aqua, Paraffin Oil, Soya Lecithin, D-Panthenol, Trlaureth-4-Phosphate, Sorbitol, Glycerin, propylene Glycol, Citric Acid, Hamamelis Virginiana, Aesculus Hippocastanum, Rutin, Magnesium L-Ascorbyl pcl, Vitis Vinifera, C14-22 Alcohol, C12-20 Alkyl Glucoside, Octyl Methoxycinnamate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/ VP Copolymer, Butylene Glycol, Nymphaea Alba, Caprylol Glycine, Sarcosine, Cinnamomum Zeylanicum, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Acrylates/ C10-C30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Xantan Gum, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropanone-1,3-Diol, Parfum

Za pomoc w rozszyfrowaniu będę wdzięczna.
Na czrno zaznaczyłam emolienty - czyli skłądniki, ktore mogłay zapchac Ci pory. Obstawiałabym olej parafonowy na 2gim miejscu w składzie. A tak poza tym - to dobry krem na naczynka, dużo tutyny i ciekawych wyciągów z roślin [olej z pestek winogron, kasztanowiec], lewoskrętna forma wit C.

Cytat:
Napisane przez majade Pokaż wiadomość
Zakupiłam dziś maseczkę w jednorazowej saszetce. Pod wływem impulsu, przyznaję. Zależy mi na nawilżeniu i odżywieniu skóry i niepodrażnieniu naczynek. Bardzo proszę o analizę składu

Maseczka upiększająca antystresowa kolagenowa z witaminami. Producent Pollena Malwa. Saszetka 15 ml.
Aqua
Collagen
Elastin
Glycerin
Sodium Lactate-Środek buforujący pozwala uzyskać odpowiednie pH
TEA-Lactate - Składnik zatrzymujący wodę w produkcie
Serine
Lactid Acid
Urea
Sorbitol
Aminoglicyne
Allantoin
Actinidia Chinensis Extract - wyciąg z kiwi
Persica Vulgaris Extract - wyciąg z brzoskwini
Persea Gratissima Extract
Carbomer - Karbomery umożliwiają uzyskanie stabilnej i trwałej emulsji. Ponadto nadają lepkość preparatom, z niektórymi składnikami tworzą żele.
Triethanolamine
Phenoxylethanol
Methylparaben- konserwant
Ethylparaben - kons.
Butylparaben - kons.
Propylparaben - kons.
Disodium EDTA- Pełni rolę stabilizatora w kosmetykach.
Często jednak zanieczyszczony i działa kancerogennie. Podrażnia skórę i błony śluzowe. No pięknie.
Benzophenone-4

Chciałam choć częściowo sprawdzić składniki ale niestety spis na wizażu fiksuje i nie otwiera się w całości
Ciekawy produkt. Z bardziej "wpadających w oko" składników: elastyna, seryna, mocznik, allantoina, wyciągi roślinne [kiwi, brzoskwinia, awokado]. Z tym działąniem kancerogennym Disodium EDTA - to chyba z jakiejśc ekologicznej steony i te dane takie "na wyrost". Moze uczulac, jak kazdy konserwant, ale jest na szarym koncu składu, bez paniki.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora