Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Studia w mieście rodzinnym czy nie?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-07-14, 13:25   #30
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: Studia w mieście rodzinnym czy nie?

Po pierwsze ja niezależnie od miasta wybrałabym psychologię biznesu. To wg mnie o lata świetlne bardziej przyszłościowy kierunek, niż zarządzania i socjologia. Jak ja zaczynałam studia (cztery lata temu) to nie pamiętam, abym na takie coś trafiła, a rok później to była jakaś nowość na SWPS-ie na którą (podobno) walono drzwiami i oknami. Praca po niczym nie jest pewna, ale chyba wciąż potrzebni są psychologowie, którzy znajdą sposób jak zmotywować albo coś w odpowiedni sposób wcisnąć. Spotkałam się też z opinią, że jakiemukolwiek psychologowi łatwej zostać menagerem czy kimś takim, niż absolwentowi zarządzania, szczególnie jeśli chodzi o zasoby ludzie i innej mniej suche dziedziny.
Po drugie, jeśli byłoby mnie na to stać i nie zrobiłabym rodzicom problemu, wybrałabym studia w innym mieście. To chyba szczególnie ważne gdy jesteśmy przywiązani do rodziny i nie potrafimy się z nią rozstać. Taki skok na głęboką wodę może pomóc i Cię usamodzielnić, odciąć pępowinę, która łączy Cię z rodziną. Potem, z roku na rok, może być jeszcze trudniej.
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując