Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-04-22, 10:17   #752
słonik
Zakorzenienie
 
Avatar słonik
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 11 747
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam, postanowiłam się z moim problemem zgłosić do Was Do tej pory nie miałam problemu z zaskórnikami, ale ostatnio mnie wysypało na brodzie i nosie :| Podejrzewam dwa kremy, dlatego bardzo prosiłabym o analizę ich składu

Oriflame - Krem na noc z ekstraktem z kwiatów szarotki: (podobno neutralizuje wpływ wolnych rodników:P)
aqua, hydrogenated polydecene, glycerin, cyclopentasiloxane, cetyl alcohol, petrolatum, stearic acid, butyrospermum parkii, paraffin, peg-40 stearate, helianthus annuus, glyceryl stearate, peg-100 stearate, aluminum starch octenylsuccinate, cetyl acetate, saccharide isomerate, tocopheryl acetate, parfum , propylene glycol, methylparaben, sorbitan stearate, imidazolidinyl urea, sodium acrylate/acryloyldimethyl taurate copolymer, propylparaben, stearyl acetate, isohexadecane, oleyl acetate, polysorbate 80, acetylated lanolin alcohol, sodium hydroxide, sorbitan oleate, sutilains, sorbitol, leontopodium alpinum, citric acid, sodium hyaluronate, phenoxyethanol

Oriflame - Skoncentrowany krem nawilżający na dzień
(Sprawdziłam, że był analizowany podobny kosmetyk, z NOWSZEJ linii, ten jest stary i ma inny skład, dlatego zwracam się z prośbą o analizę :

aqua (water), paraffinum liquidum (mineral oil), petrolatum, glycerin, dimethicone, ethylhexyl methoxycinnamate, cetyl acetate, peg-2 stearate, carbomer, helianthus annuus (sunflower seed oil), cetyl alcohol, potassium cetyl phosphate, phenoxyethanol, stearyl acetate, parfum (fragrance), methylparaben, butyl methoxydibenzoylmethane, sodium hydroxide, tocopheryl acetate, oleyl acetate, propylparaben, acetylated lanolin alcohol, vaccinium myrtillus (extract), rosa canina (fruit extract), plantago major (leaf extract), ascorbyl glucoside


I czy te kremy w ogóle mają w sobie coś wartościowego? Ten pierwszy jest dla mnie obojętny, z drugiego jestem zadowolona
__________________
KOSMETYKI
UBRANIA
KSIĄŻKI
słonik jest offline Zgłoś do moderatora