Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-04-22, 18:33   #751
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez snowqueen Pokaż wiadomość
Skoro już jesteśmy przy podkładach, to i ja się dołączę.
Po wykluczeniu wielu innych kosmetyków, ten podkład jest głównym podejrzanym jeśli chodzi o moje niedawne dramatyczne uczulenie i podrażenienie skóry.

Oriflame, Giordani Gold Adaptive Foundation
Skład: aqua, cyclopentasiloxane, isononyl isononanoate, caprylyl methicone, polyglyceryl-4 isostearate, butylene glycol, cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone, hexyl laurate, polyethylene, methyl methacrylate crosspolymer, bis-peg/ppg-14/14 dimethicone, sodium chloride, methylparaben, propylparaben, silica, hydrogenated castor oil, parfum, alumina, triethoxycaprylylsilane, disodium edta, trimethoxycaprylylsilane, ci 77891, ci 77492, ci 77491, ci 77499

Jeśli nie ten podkład, to na 100% nowe mleczko Lirene do suchej skóry było winowajcą. Z góry bardzo, bardzo dziękuje za odpowiedź, czy mogło tu być coś, co uczula/podrażnia cerę naczynkową powodując koszmarne zaczerwienienia/powoduje łuszczenie, ale to pewnie w ramach reakcji alergicznej. Zależy mi, bo kupiłam niedawno i nie wiem, czy wracać do niego (póki co nie wróciłam do podkładów bo tym uczuleniu, ale chciałabym).

Hmm..z uczukeniami jest najciężej, bo tylko Ty znasz swoją cerę. Szkoda ze nie podałaś obydwu składów, mozna by porównać. Moze niektóre skłądniki się powtarzają...?

Jesli chodzi o podkłąd Giordani, mam 2óch podejrzanych, oprócz oczywiście sporej ilości komserwantów, z których każdy może uczulać. 1szy podejrzany to plietylen -polimer, termoplastik; 2gi to alumina - forma telnku glinu, ma przyspieszac wysychanie produktu na skórze [moze to przez to te łuszczenie?].

Chyba ze to zupełnie co innego, np. wyciągi roslinne z mleczka Lirene?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora