Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-04-23, 10:01   #769
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Pauline007 Pokaż wiadomość
Witam

Jaki świetny wątek Zastanawiam się właśnie nad kupnem balsamu Avonu, nietstey nie wiem, co poszczególnie nazwy znaczą. Dziękuje za zanalizowanie
Pozdrawiam

Avon, Skin So Soft, Replenishing Body Lotion (Nawilżający balsam do ciała)
Skład: aqua, glycerin, ethylhexyl palmitate, dimethicone, steareth-20, aluminum starch octenylsuccinate, cetearyl alcohol, steareth-2, glyceryl stearate, caprylic/capric triglyceride, imidazolidinyl urea, carbomer, methylparaben, ceteareth-20, disodium edta, parfum, propylparaben, potassium hydroxide, trimethylsiloxysilicate, polysorbate 80, butyrospermum parkii butter extract, tocopheryl acetate, retinyl palmitate, trimethylolpropane triethylhexanoate, simmondsia chinensis oil, butylparaben, ceteth-24, choleth-24, ethylparaben, isobutylparaben, peg-100 stearate, phenoxyethanol, saccharomyces lysate extract, amaranthus caudatus extract, diazolidinyl urea, propylene glycol, tocopherol, citric acid, benzyl alcohol, benzyl salicylate, coumarin, linalool, benzyl benzoate.
Co tu jest?

Emolienty - czyli skłądniki nawilżająco-natłuszczające, na czarno.
Wyciągi roślinne - na zielono
Witaminy - na pomarańczowo
Silikony - na niebiesko

reszta - konserwanty, skrobie, rozpuszczalniki, zagęszczacze, kompozycja zapachowa

Cytat:
Napisane przez Pauline007 Pokaż wiadomość
mam jeszcze jedną prosbe. Zaczełam używam ten krem i wysusza mi skóre, co może być pwoodem


L'Oreal, Happyderm, Krem supernawilżający 24H [cera normalna i mieszana]
Skład: Aqua, Glycerin, Alcohol Denat., Cyclohexasiloxane, Caprylic/ Capric Triglyceride, Dimethicone, Silica, PEG-20 Methyl Glucose Sesquistearate, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, HDI/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Theobroma Cacao/Cocoa Extract, Sodium Hyaluronate, Cyclopentasiloxane, Butylene Glycol, Dimethiconol, Divinyldimethicone/Dimethicone Copolymer, Mica, Sodium Methylesculetin Acetate, Tocopheryl Acetate, Benzophenone-4, CI 77891/Titanium Dioxide, C12-13 Pareth-23, C12-13 Pareth-3, Methylparaben, Chlorphenesin, Diazolodinyl, Urea, Tetrasodium Edta, Phenoxyethanol, Propylparaben, CI 14700/Red 4, CI 47005/Yellow 10, Parfum, Limonene, Hexyl Cinnamal, Citronellol, Geraniol (FIL B9683/1)
Zapewne alkohol na 3 miejscu w skłądzie!! I to w kremie nawilżającym, koszmar! Oprócz tego masa silikonów i konserwantów
L_V jest offline Zgłoś do moderatora