Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Napady paniki- psycholog czy psychiatra....
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-14, 00:36   #20
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: Napady paniki- psycholog czy psychiatra....

Nie rozumiem demonizowania psychiatrów i leków psychotropowych (i im podobnych, bo w końcu nie wszystko co przepisuje psychiatra to psychotropy). W przypadkach zaburzeń powinno się udać do psychiatry, on prawdopodobnie w tym przypadku przepisze leki i skieruje na terapię.
I myślę, że w ciężkich przypadkach psychoterapeuta wykazałaby się nieodpowiedzialnością rozpoczynając terapię, bez diagnozy psychiatrycznej. W końcu to psychiatra jest lekarzem, a to co opisujesz to choroba, która znacząco utrudnia życie. Z doświadczenia (w sumie nie mojego, ale wielu osób, które mnie otaczają) wiem, że najlepsze skutki przynosi psychoterapia, połączona z leczeniem farmakologicznym. Jedno wyciszy objawy i pozwoli czuć się komfortowo, przy pomocy drugiego można usunąć przyczynę.
Ja sama postanowiłam kiedyś zacząć od konsultacji z psychologiem, odesłał mnie po niej od razu do psychiatry, abym u niego się dokładnie zdiagnozowała.

I serio nie piszcie o tym braniu psychotropów przez całe życie i okropnych psychiatrach. To właśnie stygmatyzuje ludzi, którzy zgłaszają się po pomoc i zażywają takie leki.
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując