Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-04-28, 21:06   #805
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Kupilam ostatnio krem Loreal nutrissime dla cery suchej i wrazliwej-kupilam go szybko(bo bylam na wyjezdzie w gorach i szukalam czegos nawilzajacego-a byl tani wiec sie skusilam)- sklad nie do konac mi sie spodobal no ale myslam ze moze tym razem bedzie to dobry krem(taaaaa... taka nadzieje mam za kazdym razem gdy kupuje krem nawilzajacy)-

Pierwszego dnia wrazenia super-krem swietnie nawilza,wygladza,jednak po kilku dniach stosowania(a stosowalam tylko ten krem wiec to napewno on)twarz zaczela mnie strasznie swedziec,a na policzkach zaczely tworzyc sie takie podskorne wielkie wulkany(nie dajace sie wycisnac).Ciekawa jestem co to za skladnik mnie tak urzadzil?Czytalam recenzje na makeupalley i jedna osoba miala identyczna reakcje na ten krem.

Wklejam sklad kremu,prosze o analizena czarno zaznaczylam skladniki ktore teraz mi sie nie podobaja-tak to kupowac krem na szybkiego....

Aqua/Water, Paraffinum Liquidium (Mineral Oil), Glycerin, Cyclopentasiloxane, Sucrose Stearate, Elaeis Guineenis/palm Oil, Methylglucose Sesquistearate, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Petrolatum, Cetyl Alcohol, 2 Oleamido 1, 3 Octadecanediol, Hydroxypalmitoyl Sphinganine, Stearic Acid, Tocopheryl Acetate, Rosa Cania/Rosa Canina Fruit Oil, Hydrogened Leatcithin, Xanthan Gum, Cholesterol, Imidazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, FIL

Poddaje sie w szukaniu kremu nawilzajacego(wszystko albo mnie zapycha albo twarz sie robi czerwona po nalozeniu)zamierzam uzywac tylko sprawdzoengo filtra i dac sobie spokoj z kremami.
Elfe, krem ma sporo zapychaczy. Sama zaznaczyłas juz te najcięższego kalibru, ja dorzucam do tego jeszcze kilka [na brązowo]. krem ma w skłądzie olej palmowy, a z tego co pamięta, chyba twoja skóra nie reagowała zbyt dobrze na oleje....? do tego midazolidinyl Urea - konserwant, który czesto wysołuje podraznienia.
Ale poskórne gule to oznaka zapychania.

Cytat:
Napisane przez popaulinka Pokaż wiadomość
Doświadczone Koleżanki poradźcie bo w kwestiach biochemicznych jestem kompletnie zielona
mam cere suchą, wydaje mi się że może nawet odwodnioną,więc szukam dobrego kremu nawilżającego( nie natłuszczającego) na dzień i proszę o analizę:

Dax Cosmetics, Perfecta Nawilżanie, Krem na dzień
Skład: Aqua, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Isopropyl Myristate, Dicaprylyl Carbonate, Octyl Methoxycinnamate, Imperata Cylindrica, PEG-8, Glycerin, Carbomer, Paraffin Oil, Lecithin, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, D-Panthenol, Pyridoxine HCL, Calcium Panthotenate, Amino Acids, Butyl Methoxydibenzoyl-methane, 4-Methylbenzylidene Camphor, Propylene Glycol, Caesalpinia Spinosa Oligosaccharides, Aloe Barbadensis, Citrus Dulcis, Triethanolamine, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Benzyl Salicytate, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxyisohexyl-3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene, Alpha-Isomethyl Ionone, Linalool, Parfum, C.I.19140, C.I.42051

Interesuje mnie również krem PHARMACERIS, o którym była już mowa wyżej
Z góy dzięki za pomoc
krem powinien dobrze bnawilżać - sporo emolientów. Wiekszosc z nich "przyjazna" uzytkownikowi, za wyjątkiem Isopropyl Myristate, ktory moze zapychac [ale nie jest na samym poczatku składu]. Wydaje mi sie, ze jako posiadaczka suche j skory powinnas byc zadowolona, bo produkt wyglada ciekawie.

Cytat:
Napisane przez Monika00 Pokaż wiadomość
Widze, że Dax ma tu powodzenie
Ja też z wielką prośba do specjalistek

Kupiłam krem dla dziecka: Dax Cosmetics Ochroony Krem na slonce dla dzieci i niemowlat 30UVA/UVB.

Poniewaz mam bardzo podatna na zapychanie i jednoczesnie wrazliwa skore chcialabym sie dowiedziec, czy ten krem nadalby sie i dla mnie do twarzy na lato. Jako, ze jest dla niemowlat to niepowinno byc problemow z podraznieniem (chyba ) Ale co z zapychaniem? i jak z filtrami u tego Pana Z tego co wyczytalam z artykule Pani Basi, to ma jakis filtr UVA.. no ale czy on dobry jest? Bede bardzo wdzieczna za pomoc .

Sklad: Aqua, Isodecyl Neopentanoate, Disopropyl Sebacate, Lauryl Lactate, Glyceryl Stearate, Steareth-25, Ceteth-20, Stearyl Alcohol, Octyl Methoxycinnamate, 4-Methyl-benzylidene Camphor, Glycerin, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Octocrylene, Propylene Glycol, Nymphaea Coerulea, Dimethicine, Caorylic/Capric Triglyceride, Carbomer, Disodium EDTA, Triethanolamine, BHA, Ethyparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2Nitropropane-1, 3-Diol, Parfum
Emolienty ten krem ma [bo inaczej si enie da], ale sa one wg mnie bezpieczne [oczywiscie nie uzwględniam tu indywidulanych preferencji], no moze trójglicerydy zbytnio mi sie nie podobaja, ale sa na koncu składu, wiec powinno byc ok. podrazniajacego nic tu nie widze, chyba ze masz uczulenie na filtry same w sobie.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora