Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Stres w pracy
Wątek: Stres w pracy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-08-20, 23:12   #139
frezja123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 597
Zmiana warunków pracy :( POMOCY

Witam Was,

Mam ogromnie nieprzyjemną sytuację, pomóżcie - czy to zgodne z prawem?

Pracowałam w firmie A przez 3 lata, umowa była na kwotę 5400zł brutto.
W lipcu dostałam nową propozycję do firmy B, w sierpniu przeszłam rozmowę kwalifikacyjną i podpisałam z nimi umowę, która miała obowiązywać od 1 września (czas nieokreslony!) na 6500zł brutto.
Złożyłam więc wypowiedzenie w firmie A, ponieważ kwota w firmie B wyższa a dodatkowo mniejszy czas pracy. Prezes firmy A proponował mi podwyżkę o 1200zł żebym nie odchodziła, ale jednak niższy wymiar godzin w pracy B wygrał, mimo wtedy już podobnej kwoty.

Za 9 dni powinnam zacząć pracę...ale - dziś dowiaduję się, że jutro w firmie B jest spotkanie dla wszystkich nowych pracowników i chcą zmienić umowy! Zmieniły się udziały w tej firmie, kto inny już decyduje o umowach i warunkach zatrudniania osób, ten ktoś chce zmniejszyć stawkę na umowie do najniższej krajowej 1600zł brutto!!!!!! Czy to zgodne z prawem? Błagam dziewczyny pomocy! Wiem, że pewnie teoretycznie mogę się nie zgodzić, ale pewnie i tak mają jakieś swoje sposoby i mnie wyrzucą jesli nie podpiszę umowy. Czy jestem jakoś chroniona?

Przecież to oszustwo. Wg mnie to specjalne zagranie, chcieli "nagonić" sobie pracowników. Gdybym wiedziała, że taka będzie sytuacja, lub gdyby od razu propozycja była na 1600zł to nigdy nie rzucałabym poprzedniej pracy bo tam miałam 5400zł, ponadto przed odejściem miałam proponowana podwyżkę o 1200zł !!! Poszłam do nowej firmy bo tam miałam lepsze warunki. Do poprzedniej pracy nie mogę już wrócić, to zagranie jest nie fair ale czy zgodne z prawem?
Co teraz? Myślałam, że jak umowa jest podpisana na czas nieokreślony to nie mogą nikogo od tak wyrzucić za to, że nie zgadza się na nowe, gorsze warunki ale teraz już sama nie wiem jestem w kropce i stresie.
frezja123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując