Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nasze codzienne jadłospisy cz. XIX - OCENA JADŁOSPISÓW
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-08-23, 19:34   #392
Reavela
Zadomowienie
 
Avatar Reavela
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 186
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Nie, nie, nie i jeszcze raz nie! Na pewno to nie jest P. W ogóle nie można tego nazwać pełnowartościowym menu - ZNOWU! Ustawicznie popełniasz te same błędy, ja rozumiem, że ciężko jest zmienić nawyki, ale... no tym razem jest naprawdę kiepsko. Chcesz się zdrowo odżywiać? Musisz wiedzieć, że zawsze będzie się to wiązało z poświęceniem nieco większej ilości czasu na przygotowanie posiłków - choćby dlatego, że trzeba je przemyśleć.

Odżywić organizm? Prosta zasada: białko, tłuszcz, złożone węglowodany, owoce lub warzywa - w KAŻDYM posiłku, o ile tylko to możliwe. Można robić odstępstwa od tej reguły, bo nie jesteśmy robotami - ale to jest PODSTAWA. U Ciebie zaś, to pełnowartościowy posiłek jest wyjątkiem pośród podjadania jakichś śmieci... Trzeba odwrócić te proporcje.

Jagodzianka. Rozumiem, że kupna? I pewnie jeszcze zjedzona poza domem, gdzieś w biegu? Celebruj śniadanie. To jest Twój start dnia. Dopalacz. Przygotuj sobie w domu poprzedniego dnia wieczorem składniki do sporządzenia treściwego śniadania. Nie trzeba ślęczeć nad garami od 4tej rano żeby zjeść pyszne śniadanie, które naładuje Cię pozytywną energią.

Jogurt. Kurczę, kup normalny jogurt naturalny, bez dodatków. Wkrój tam to jabłko, dodaj garstkę orzechów - i już masz lekki posiłek jak ta lala.

Placki? A chociaż sama je smażyłaś, bądź wiesz, na czym zostały usmażone? Uwielbiam placki ziemniaczane, ale połączenie ich z ketchupem i musztardą daje nam znów śmieciowy posiłek. Mięsny sos z warzywami, albo twaróg i mus owocowy - już zupełnie zmieniają postać rzeczy.

Dlaczego nie posmarujesz obu kromek chleba serkiem i nie skroisz na wierzch rzodkiewek? Nie pojmuję jedzenia kanapek z samymi warzywami.

Ochota na słodkie? Organizm domaga się porządnego żarcia, dlatego Cię przysysa. Nie oszukuj się Pepsi Light, tylko JEDZ.


Bardzo fajny, zróżnicowany jadłospis - taka redukcja to sama przyjemność! Co do parówek - nawet te o wysokiej zawartości mięsa są dość tłuste i nie jest to najzdrowszy tłuszcz. Owszem, od czasu do czasu takie danie nie zaszkodzi, ale nie przesadzałabym z częstotliwością ich spożywania. Z jajek też można szybko przyrządzić smaczne potrawy. Rybka również by mogła wpaść zamiast takich parówek
bardzo fajne rady, jak zaczynałam to właśnie takich szukałam, konkretnych, rzeczowych, gdzie wszystko było nazwane po imieniu, a nie tylko ogólniki, które były czarną magią.

dziękuję postaram się zastąpić czymś te parówki, choć nie ukrywam, że je lubię ale zastąpiłam już ketchup serkiem ziołowym i bardzo mi smakowało to połączenie, więc uważam to za mały sukcesik

a dzisiejsze R już wcale nie takie ładne, bo zabiegane i po za domem. Trzy posiłki bo w sumie były na tyle syte, że nie potrzebowałam nic pomiędzy nimi.

I:orkiszowe placuszki na kefirze, podane z miodem i ogromem malin
II:dwa pszenne naleśniki (znów pszenne, bo jedzone na mieście i pewnie też smażone na tłuszczu ) ze szpinakiem i serem
III:zupełnie nieskomplikowana kolacja pt: nie mam nic w lodówce; duży pomidor, serek wiejski i spora łyżka twarożku ze szczypiorkiem; kawa zbożowa na wodzie z łyżeczką surowego kakao

dużo lepiej się czuję jak nie jem tylu dużych, mącznych posiłków, tylko raczej częściej, a mniej i lżej, także będę musiała coś pokombinować na takie dni jak ten.
Reavela jest offline Zgłoś do moderatora