Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-04-30, 21:10   #827
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez słonik Pokaż wiadomość
Witam serdecznie

Zastanawiam się nad zakupem kremu

ORIFLAME - Winogronowy krem przeciwstarzeniowy na dzień

aqua, glycerin, petrolatum, caprylic/capric triglyceride, cetearyl alcohol, ethylhexyl methoxycinnamate, butylene glycol, stearic acid, glyceryl stearate, peg-100 stearate, cetearyl ethylhexanoate, dimethicone, tocopheryl acetate, parfum, carbomer, phenoxyethanol, imidazolidinyl urea, potassium cetyl phosphate, sodium hydroxide, hamamelis virginiana, disodium edta, methylparaben, isopropyl myristate, propylparaben, alcohol denat., ethylparaben, vitis vinifera, sodium benzoate, bht, lactic acid, potassiumsorbate, ci 77891

Czy jest warty uwagi? Mam cerę raczej bezproblemową, skłonną do zapychania się


I jeszcze jedno pytanko Dlaczego alkohol jest tak bardzo znienawidzony w składzie? Czy tylko wysusza, czy robi coś innego negatywnego cerze?
Bo mam cerę, która czasem ma skłonności do przesuszania się, stosuję toniki z alkoholem w składzie (jeden z nich ma alcohol denat. drugi to afrodyta adonis - chyba każdy zna ) raz dziennie - na noc (na przemian) i jestem z nich bardzo zadowolona, stąd moje pytanie Z czystej ciekawości

Pozdrawiam i będę wdzięczna za odpowiedź
Na czarno potencjalne zapychacze
stearic acid stanowi baze kosmetykow matujacych i oczyszczajacych,ale potrafi tez podrazniac a jest wysoko w skladzie
imidazolidinyl urea konserwant,ktory moze silnie podrazniac-swoja droga to chyba ulubieniec Oriflame bo widze go w wiekszosci ich kosmetykow

Mysle,ze gdyby te wyciagi (na zielono) umiescili wysoko w skladzie i wyrzucili kilka innych rzeczy to moglby byc fajny krem a tak to jedynie z nazwy jest "winogronowy"

Alkohol wysusza-jak napisala Agatka-a ale jezeli jest wysoko w sladzie to potrafi tez podrazniac,zwiekszac wydzielanie sebum a cery,ktore maja sklonnosci do wysuszania raczej powinny zrezygnowac z tego skladnika.

__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora