Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-05-03, 12:10   #843
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hosenka
Avon, mgiełka ochronna do włosów na lato

skład:

aqua, dimethicone peg-8 meadowfoamate, ppg-5-ceteth-20, diethylexyl sodium sulfosuccinate, methylparaben, parfum, tetrasodium edta, creatine, hydrolyzed wheat protein, phosphoric acid, hydrolyzed wheat starch, benzophenone-3, ethylhexyl methoxycinnamate, hydrolyzed wheat protein, hydroxyproplyl polysiloxane. phytantriol, laminaria digitata extract, pelvetia canaliculata extract, amyl cinnamal hydroxycitronellal, coumarin, geraniol, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, butyphenyl methylpropional, linalool, hexyl cinnamal, limonene, alpha-isomethyl ionone.

Wydaje mis ie ze filtry są za dalekow składzie żeby skutecznie chroniła włosy przed słońcem
Filtry sa praktycznie dodatkiem,ktory nie stanowi ochrony ale ciekawa jest kombinacja skladnika( dimethicone peg-8 meadowfoamate-srodek stosowany w preparatach do regeneracji i wzmacniania zniszczonych włosów. Charakteryzuje się głęboką penetracją włókna włosa) ale znowu kontakt bezposredni ze skora (ppg-5-ceteth-20)moze ja podrazniac bo skladnik ten ma wlasciwosci detergentu ale z kolei osiadajac na wlosach moze przyczyniac sie do zostawiania tlustej powloczki.

Mgielka moze byc ciekawa pod katem ochrony wlosow moze przed woda morska bo przy takim zestawieniu chyba bardziej sluzalaby wlosom przeciw nadmiernemu wysuszeniu-tak sobie spekuluje,moze jak pojawi sie L_V to dolozy jeszcze swoj komentarz

Taka jest pelna nazwa mgielki?a moze wiadomo co to za seria?


Cytat:
Napisane przez 13ryjek Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny, mam prośbę, jak znajdziecie chwilkę zerknijcie na skład tego różu. Jest to płynny róż firmy Origins Pich Your Cheeks. Chciałabym go stosowac bezpośrednio na filtry. Mam filtr LRP 50+ Leit

Oto skład:

Water, melilotus officinalis (melilot) extract, anthemis nobilis (chamomile)flower water, butylene glycol, tea-carbomer, disodium edta. methylparaben, blue I (ci 42090), red 4(ci14700), red 33(9ci 17200), yellow 5(ci 19140), iln 31147
Wg mnie wyglada bardzo przyjaznie,nie ma talku,miki i innych skladnikow chyba ze moze w barwnikach moga sie kryc;jednak wydaje mi sie ze mozesz go spokojnie uzywac Jedyne co moze byc utrudnieniem to fakt,ze jest plynny wiec potrzeba umiejetnej aplikacji by nie zetrzec filtra.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora