Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-05-06, 09:05   #873
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę tych ktemów pod względem zapychania i nawilżania. Mam cerę trądzikową, podatną na zapychanie, ale odwodnioną przez kwasy. Chciałabym znaleźć coś co nawilży, ale nie zapcha mojej skóry:
Avene, Hydrance Riche

Skład: Avene Aqua. Paraffinum Liquidum. Glycerin. PPG-15 Stearyl Ether. Cyclomethicone. Cetearyl Alcohol. Carthamus Tinctorius. Glyceril Stearate. PEG-100 Stearate. Butyrospremium Parkii. Cetearyl Glucoside. Benzoic Acid. Beta-Sitosterol. BHT. C13-14 Isoparaffin. Chlorphenesin. Disodium EDTA. Parfum. Glycine Soja. Laureth-7. Phenoxyethanol. Sodium Chondroitin sulfate. Sodium Hydroxide. Aqua. Xanthan Gum

Avene, Hydrance Optimale Legere

Skład: Aqua, Dimethicone, PEG 100 Stearate,Propylene Glycol Isoceteth ? 3 Acetate, Polymethyl Methacrylate, Trilaurin, Beta-Sitosterol Butylparaben, Carbomer, Ethylparaben, Parfum , Hydroxypropylcellulose, Imidazolidinyl Urea, Methylparaben, Phenoxyethanol, Propylparaben, Glycine Soja, Triethanolamine, Trimethylsiloxysilicate, Xanthan Gum

Pharmaceris T, Octopirox

Skład: aqua, paraffinum liquidum, cetearyl, glucoside, almond (prunus dulcis) oil, propylene glycol, isopropyl palmiate, glycerin, dimethicone, piroctone olamine, citric acid, allantoin, BHA, methylparaben, phenoxyethanol, methyldibromo glutaronitrile

La Roche Posay, Toleriane, Krem do twarzy

Skład: Aqua/Water, Cyclopentasiloxane, Isocetyl Stearate, Squalane, Glycerin, Isononyl Isononanoate, Pentylene Glycol, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Cetyl Alcohol, PEG-100 Stearate, Glyceryl Stearate,
Dimethiconol, Sodium Hydroxide, Ethylhexyloxyglycerin / Ehtylhexylglycerin, Acrylates/C10-30 Aklyl Acrylate Crosspolymer

Przepraszam, że aż tyle. Z góry dziękuję za pomoc.
Lemko, pamiętam Cię z wątku o cerach mieszanych i odwodnionych, więc mniej więcej wiem jakie masz problemy ze skórą. Nie będę rozkłądac tych kremów na czynniki pierwsze, ale opisze CI je pokrótce, abyś mogła wybrać najlepszy dla swojej skóry.

Najlżejszy wydaje się być Avene Hydrance Optimale Legere [HOL] - prosty skłąd, nic co by mogło podrażnić, lekkie emolienty. Sama bardzo lubię ten kremik. Ma jescze dodatkowo taki kompleks lipidowy łagodzący podrażnienia oraz utrzymujący stały, wysoki poziom nawilżenia skóry, co jest niezwykle ważne przy skórze odwodnionej. Minusem może byc jedynie [chyba] najwyższa cena ze wszytkich tu wymienionych, bo kosztuje bodajże 50-parę złotych.

Drugi co do lekkości to wg mnie to kremik Toleriane od LRP. Ma już nieco więcej emolientów,m ale wciaż wydaje mi się, że nie powinien zapychać. Jest bezzapachowy, co może być ważne przy cerach wrażliwych. Zawiera skwalen, który naśladując naturalny płaszcz lipidowy, zapobiega utracie wody, uelastycznia naskórek. Minus jest taki, że niektórych skwalen zapycha, bardzo to rzadkie jednak.

Trzeci wg kryterium lekkości i nie-zapychania to krem Pharmaceris Octopirox. Ten jednak zawiera juz treściwsze emolienty, jak np. parafinę, olej z migdałów, gicerynę - te mogą pozaychać.

Ostatni, najcieższy ze wszystkich to Avene Hydrance Optimale Riche - ten jest już zdecydowanie do cer suchych, a to przez zawartośc parafiny, gliceryny, masła shea i wielu innych...
L_V jest offline Zgłoś do moderatora