Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D II
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-18, 17:48   #518
JuliaWhite
Raczkowanie
 
Avatar JuliaWhite
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 39
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D II

Cytat:
Napisane przez konspiracja Pokaż wiadomość
Z pewnością. Ale uważam to za kompletną głupotę.
Po treningu to się buduje mięśnie białkiem.

Cytat:
Napisane przez konspiracja Pokaż wiadomość
yhm... często popełniany błąd - " do kawki coś słodkiego"


Słodyczy najlepiej nie jeść. A po treningu to w ogóle - jakoś słabo widzę jako posiłek potreningowy...
A w ogóle tak na logikę - po co ćwiczyć jak sie zaraz mam dopchac pustymi kaloriami?
Raczej nie obdarzaj tego trenera zaufaniem
Mam troche inny cel niz moja kolezanka. Mi zalezy na wygladzie: http://thechive.com/2012/07/20/fit-g...-girl-friday9/

a jej na czyms duzo, duzo, duzo szczuplejszym. Chociaz wizja batonika jest kuszaca. Niby wiem, ze lepiej nie jesc slodyczy itd ale nie mam zamiaru sie katowac bo wiem jak sie to skonczy w moim przypadku. A do tego zdecydowanie nie chce wracac.

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
A kolega znowu ma elementarne braki w wiedzy


Węgle proste powodują wyrzut insuliny a ta z kolei po treningu siłowym pomaga również aminokwasom dotrzeć do mięśni, więc dla ogółu najlepszym m czasem na jedzenie węgli prostych będzie właśnie ten po treningu.

Jeśli chodzi o siłę/energię w trakcie treningu to organizm ma zgromadzone zapasy glikogenu w mięśniach i w wątrobie a zapasy te przekraczają możliwości treningowe przeciętnego Kowalskiego gdyż jest to ponad 1000 kcal. Jedzenie węgli prostych przed treningiem (nie mówimy o wyczynowcach) jest więc niepotrzebne).
Można natomiast w zależności od celów i potrzeb zjeść węgle złożone.

W trakcie aerobów część energii będzie pochodzić z węgli, część z tłuszczu a proporcje zależą bardziej od stopnia wytrenowania i intensywność treningu niż od tego co zjemy.
Paradoksalnie jeśli zjemy węgle proste przed treningiem insulina będzie starała się upchać je do komórek a nie da możliwości zadzałania glukagonowi i możemy doświadczyć zjazdu i tyle z naszej energii

Dzieki, zwlaszcza za czesc o aerobach.


Troche inne pytanie:

Co sadzicie o napojach izotonicznych? Nigdy nie mialam potrzeby ich picia i tak wlasciwie to nie wiem czy mi sa potrzebne do szczescia. Poszukalam troche informacji i jak zawsze czesc osob krzyczy, ze tak koniecznie trzeba je pic a druga czesc jest na nie. Wiecej z nich szkody czy pozytku? Chcialabym troche urozmaicic to co pije bo juz skonczyly mi sie pomysly co zrobic z woda zeby bylo zdrowo i mialo jakis smak.

Edytowane przez JuliaWhite
Czas edycji: 2013-09-18 o 17:52
JuliaWhite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując