Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-05-07, 07:54   #884
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Dziewczyny-chyba poddam sie z moja cera-nie bede uzywac nic-Cetaphil poparzyl mi twarz po dluzszym stosowaniu-dodatkowo strasznie przesuszyl-nie moge uwierzyc ze jest polecany przez dermatologow-oni chyba na tym kase zbijajaO dziwo na poczatku byl dobry a po dluzszym stosowaniu-tragedia.

No ale jak zwykle prosze o analize nastepnych oczyszczaczy-ktory najlepszy sklad?Oczywiscie pod wzgledem cery extremalnie wrazliwej.Dziekuje.

CeraVe hydrating cleanser
Purified Water, Glycerin, Behentrimonium Methosulfate, Cetearyl Alcohol, Ceramide 3, Ceramide 6 II, Ceramide 1, Hyaluronic Acid, Cholesterol, Polyoxyl 40 Stearate, Glyceryl Monostearate, Stearyl Alcohol, Polysorbate 20, Potassium Phosphate, Dipotassium Phosphate, Sodium Lauroyl Lactylate, Cetyl Alcohol, Disodium EDTA, Phytosphingosine, Methylparaben, Propylparaben, Carbomer, Xanthan Gum

Aquanil Cleanser A Gentle, Soapless Lipid-Free Cleanser
Purified Water, Glycerin, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Benzyl Alcohol, Sodium Laureth Sulfate, Xanthan Gum

Nuxe Cleansing Water
Aqua (Water), Butylene Glycol, Poloxamer 184, Polysorbate 20, Centaurea Cyanus (Centaurea Cyanus flower Water), Tilia Cordata (Tilia Cordata Flower Water), Rosa Gallica (Rosa Gallica Flower Water), Sodium Chloride, Disodium Phosphate, Chlorhexidine Digluconate, Allantoin, Tetrasodium EDTA, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, Citric Acid, PEG 40 Hydrogenated Castor Oil, Propylene Glycol, Camellia Sinensis (Camellia Sinensis Leaf Extract), Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Geraniol, Citronellol

Elfie, wiem o Twoich problemach - czytałam także Twój wpis w wątku o cerach problematycznych. I szczerze mówiąc mam teraz problem co Co doradzić, bo aż trochę się boję.
Z całą pewnością nie polecę Ci Aquanilu - bo chociaż skład krótki, to siedzi tam mnóstwo emolientów, które pewnie pozapychały by Ci skórę, a jeszcze jest i benzyl alcohol oraz SLS.

Najlepiej prezentuje się woda Nuxa - nie widzę tam nic szkodliwego, ale nie jestem w stanie przewidzieć reakcji Twojej cery. Produkt cerave tez jest interesujący, są tam co prawda emolienty, no ale przecież czymś musisz nawilżać skórę....

Elfie, a myślałaś aby własnoręcznie ukręcić sobie jakiś olejek myjący??
L_V jest offline Zgłoś do moderatora