Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Naczynkowa tłusta po 30-ce
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-05-08, 10:46   #86
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Naczynkowa tłusta po 30-ce

Cytat:
Napisane przez DAISSY Pokaż wiadomość
Droga Erato!
Prosze Ciebie badz pozostałe Wizazanki o pomoc!
Mam cere, ktora przysparza mi wiele klopotow, walcze z nia od wielu lat. Jest naczynkowa, wrazliwa,mieszana - swieci sie glownie w strefie T, tradzikowa - nie tak jak kiedys ale jak na 24 lata to jest przesada zebym ciagle walczyla z wagrami i krostkami. Najwieksza moja zmora sa liczne "wglebienia - male blizenki na policzku, potradzikowe, oraz przebarwienia - głownie na policzkach - w tym dwa spore na srodku - o zgrozo!
Nie wiem jak mam ich sie pozbyc - jak sie przyjrze dokladnie to widze wokol nich pajaczki - a jednak na pewno sa to slady po krostkach i strupkach. Drobne pajaczki mam tez na nosie. JAkich wiec uzywac kosmetykow, zeby sie nie zapchac ( zaznaczam ze po uzyciu jakiegos bardziej tresciwego kremu mam rano wysyp ), zeby nie podraznic i zredukowac te plamki ? uzywam Effaclar K ale na moje przebarwienia nie dziala, jedynie redukuje wagry i zweza rozszerzone pory. Czy moge uzywac Acne DErm? Prosze, pomozcie bo nie wiem czy wybrac sie pojutrze do dermatologa i zostawic tam mnostwo kasy na marne.
Do dermatologa się wybrać, ale nie słuchać tego, co powie, całkowicie bezkrytycznie. Nigdy nie wiadomo, na co się trafi.
Blizny potrądzikowe niestety wymagają wielokrotnych i raczej kosztownych zabiegów, czyli złuszczania. Jeżeli już się zdecydujesz wydać kasę, to daj sobie spokój z "mikrodermabrazją", "glikopeelem" i podobnymi peelingami kosmetycznymi. One są dobre do odświeżenia zdrowej skóry, a na blizny nie pomogą i już. Blizny należy zaatakować głębszymi peelingami typu easy peel albo TCA.
W domu śmiało możesz spróbować sama zrobić sobie peeling kwasem migdałowym (na biochemii kosmetycznej jest o tym wątek).
Do walki z trądzikiem używaj preparatów z kwasem salicylowym (Effaclar, Paula's Choice BHA, domowe mikstury z kwasem salicylowym), Acne Derm też moze być. Przy skłonności do zaczerwienień i rozszerzonych naczyń unikaj AHA, alkoholu.
Zapytaj dermatologa o Zorac - tazarotene, syntetyczny retinoid, zwalcza niezbyt nasilony trądzik, pomaga pozbyć się przebarwień, delikatne złuszcza naskórek i wyrównuje powierzchnię skóry. Na receptę.
Nie potrzebujesz treściwych kremów, 24-letnia skóra sama się świetnie regeneruje. Wystarczy Ci nawilżacz o prostym składzie, np. Humektan, Toleriane, Hydraphase, coś z Weledy. Żeby poratować naczynka - żel Dermiki z wit. PP, Rubialine, Ruboril.
Podczas używania czegokolwiek z kwasami lub retinoidami OBOWIĄZKOWO FILTR UV I nie tylko wtedy, no ale już podczas wszelkich kuracji dermatologicznych to absolutny mus.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując