Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-05-10, 08:17   #917
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez gusinek Pokaż wiadomość
witam, bardzo prosze o analize składów 2 kremów vichy pod względem nawilzenia i zapychania
mam bardzo sucha i podatną na zapychanie skóre, wiem napeno ze zapycha mnie caprylic/capric triglyceride; mineral oil (paraffinum liquidum) ale co jeszcze nie wiem te kremy tego nie maja i dlatego bardzo prosze o pomoc

vichy nutrilogie 1
Skład: Aqua, Isocetyl Stearate, Glycerin, Prunus Armeniaca, Cyclopentasiloxane, Hydrogenated Polyisobutene, Sucrose Tristearate, Polysorbate 61, Stearic Acid, Stearyl Alcohol, Macadamia Ternifolia, Carbomer, Glycine Soja, Triethanolamine, Methylparaben, Coriandrum Sativum, Arginine PCA, Cholesterol, 2-oleamido-1,3-octadecanediol, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, Disodium EDTA, Tocopherol, Hydroxypalmitoyl Sphinganine, Passiflora edulis, Buxus Chinensis, Octyl Methoxycinnamate, Butylparaben, Parfum

vichy nutrilogie 2
Skład: Aqua, Glycerin, Prunus Armeniaca, Isocetyl Stearate, Cyclopentasiloxane, Butyrospermum Parkii, Sucrose Tristearate, Hydrogenated Polyisobutene, Petrolatum, Polysorbate 61, Stearic Acid, Stearyl Alcohol, Cera Alba, Passiflora Edulis, Macadamia Ternifolia, Carbomer, Glycine Soja, Triethanolamine, Methylparaben, Coriandum Sativum, Arginine PCA, Cholesterol, 2-Oleamido-1,3-Octadecanediol, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, Disodium EDTA, Tocopherol, Hydroxypalmitoyl Sphinganine, Buxus Chinensis, Octyl Methoxycinnamate, Butylparaben, Parfum
Skoro zapycha cię olej mineralny - nie kupuj Nutrilogie 2, tam jest parafina w składzie. zapchać może jeszcze masło shea, masło z orzeszków macadamia, wosk pszczeli... Oba kremy silnie nawilżające, składy OK.

Cytat:
Napisane przez Trissa Pokaż wiadomość
Nie wiem czy był już analizowany krem Argiletz Regenaracyjny na białej glince. Jeśli nie - bardzo proszę o analizę składu. Zainteresowałam się tym kremem po recenzjach na KWC oraz po tym jak w Siarkowej mocy odkryłam poliakrylamid. Poza tym firma Argiletz to podobno naturalne kosmetyki...

Skład:
water, gliceryl stearoale and PEG-100 stearate, minerale oil, stearic acid polysorbate 80 and cetl acetate and acetylated lanolin alkohol, dimethicone, cetearyl alkohol, PPG-15 stearyl ether, sorbitol, montmorilonite, propylene glikol and diazolidinyl urea and methylparaben and propylparaben, fragrance, tocophelyl acetate, jojoba oil, evening primerose oil, shea butter, carbomer, triehanolamine, methylchloroisothiazolino ne and methylsothiazolinone, mulberry extract.
Nie wiem jaką masz cerę, ale ten krem może solidnie pozapychać, a to poprzez zawartość: oleju mineralnego, lanoliny i jeszcze 2 czy 3 tłuste emolienty. Nie podoba mi się także pewien konserwant - diazolidynyl urea, moze powodować uczulenia.

Cytat:
Napisane przez Estella Pokaż wiadomość
Justynko, proszę o ocenę kolejnych kosmetyków profecjonalnych Ziaji, czy to coś warte?
SKŁAD KREMU NORMALIZUJĄCEGO:
<< aqua, isopropyl myristate, dicaprylyl ether, glycerin, hydrolyzed milk protein, propylene glycol, glyceryl stearate, glyceryl stearate citrate, dimethicone, polyacrylamide, C13-14 isoparaffin, laureth-7, stearyl alcohol, panthenol, tocopheryl acetate, carbomer, diazolidinyl urea, methylparaben, propylparaben, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, parfum, buthylphenyl methylpropional, linalool, benzyl salicylate, d-limonene, citronellol, triethanolamine>>

SKŁAD ŻELU MYJĄCEGO:
<< aqua, coco glucoside, propylene glycol, camellia sinensis leaf extract, glycyrrhiza glabra (licorice) root extract, panthenol, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, sodium benzoate, parfum, triethanolamine>>
Krem normalizujący - zaznaczyłam na czarno skłądniki które moga pozapychac, zwłąszcza myristaty. Nie podoba mi się poliakrylamid - 3 linijka skłądu to wciąż dosyc wysoko oraz konserwant diazolidinyl urea - moze uczulać.

Żel myjący - w porządku, powninien być łągodny.

Cytat:
Napisane przez PitusBajdus Pokaż wiadomość
Witam, leczę sie dermatologicznie na trądzik, używam ciclafate, isotrexin i żel do mycia Avene. Dzisiaj pani w aptece poleciła mi jakiś nowy tonik, ale jakoś on mnie nie przekonuje, nie mogę znaleźć nigdzie informacji na jego temat. proszę o analizę:
UNIA ACNOSAN SOFT 150ML BEZALKOHOLOWY TONIK PRZECIWTRĄDZIKOWY:

Aqua, Glycerin, Propylene Glycol, Water(aqua)/butylene Glycol/peg-60
Almod Glycerides/Capryly Glycol/Glycerin/carbomer/nordihydrogualaretic Acid/Oleanolic Acid, Panthenol, Methylchloroisothiazolino ne/ Methylisothiazolinone, 2-bromo-2-nitropropane-1.3-diol.
Ciekawy tonik - nie zawiera alkoholu, za to ma sporo antyoksydantów.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora