Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pielęgnacja loków, loczków i fal - XVIII część niech się kręci
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-10-10, 20:35   #1766
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal - XVIII część niech się kręci

Cytat:
Napisane przez Domii7 Pokaż wiadomość
Tak tez sie zastanawialam nad tym Fitomedem, Eloe77 napisalaś w kostmeykach na peirwszy raz zeonmoze byc i jako szapon oczyszczajacy i jako szampon na codzien. No ale na codzien z SLS? I czy tennowy sklad jest nadal ok? link do skladu
Ten szampon jest ciekawy, bo na początku wpada ekstrakt ziołowy (w tym myjąca mydlnica lekarska), potem masz dopiero detergenty w kolejności od najsłabszego, przez średni, do najsilniejszego. To dlatego może nadać się na co dzień, szczególnie przy niższej porowatości.
Mimo zawartości betainy kokamidopropylowej nigdy nie podrażlił mi skóry, to też potwierdzałoby niską zawartość amfoteryka i jonowego. Po Treatment waxie, masce z slsem, miałam większe podrażnienia
Poza tym, z tego, co pamiętam, zamierzałaś olejować dość często, więc wówczas lepiej sięgnąć po szampon, który ma szansę zrównoważyć ewentualne obciążenia obecne w zestawie.
Cytat:
A i pisalyscie jeszcze ze Alterri morelowej juz nie ma, ale widzialam ja w Rossmanie, ona ma zmieniony sklad czy nie i brac ja? Tak wygladala
Bosz... Morelka!!!!

Cytat:
Napisane przez Miskaa78 Pokaż wiadomość
mnie się cos włosy popsuły, jakies plątacze mam na końcach, a niedawno podcinałam, nie wiem, czy to kwestia suszarki, czy muszę znowu je ciachnąć.
A nie wyciągają się ostatnio od ubrań? Może trzeba by dołożyć więcej stylizatora lub - co by się przydało, bo jakiś taki ogonek się zrobił - właśnie ciachanie. Lekkie, bo długość fajna!

Cytat:
Napisane przez fallen_apple Pokaż wiadomość
Już piszę jak z tym cięciem. Eloe obcięłam jednak na prosto, przynajmniej na razie,
Kazdy powód jest dobry, by spróbowac dodatkowym plusem jest to, że takie włosyy łatwiej upiąć, bo nie wychodzą kosmyki z każej możliwej strony.
Swego czasu też cięłam na różne sposoby, by sprawdzić, co najlepiej wyjdzie. Nawet wróciłam do swojego "skrzydlatego boba', ale wyglądało to beznadziejnie i wierzchnia warstwa przyklapywała całkiem spodnią. Dzięki tym testom wiem, jak się ciąć, by wyglądało to jak najlepiej. Zdecydowanie obecnie nie mam najlepszego cięcia
Cytat:
A ja nigdy nie myślałam, że Ty masz porowate Eloe. Zawsze mi się wydawały normalnej porowatości jak patrzyłam na Twoje zdjęcia.
zawsze były bestie wysokoporowate i trudne do obciążenia. Teraz obserwuję obniżenie porowatości, chyba obniżenie, choć to w zasadzie mało pewne. Włosy nadal bardzo szybko tracą wilgoć, na dawne produkty reagują tak samo. Tylko ten Biowax z 3 olejami Jednak cześciej je teraz traktuję szamponem, więc możliwe, że to też przez to tracą wilgoć.

Cytat:
Napisane przez FelekBezSzelek Pokaż wiadomość
Mam takie włosy jakby były lekko gumowate ale jednocześnie jakby cała woda z nich wyparowała. Ale ciężko mieć przenawilżenie/przeproteinowanie tylko przez użycie suszarki. Chyba że to sprawka jonizatora (czy co to tam jest).
Możliwe. Ale też prawdopodobne, że nie dostosowujesz temperatury suszenia do włosów. Możliwe, że potrzebują cieplejszego nawiewu, jeśli stosujesz chłodny. Ale tez może być odwrotnie. Sprawdzałas?

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Kopiłam dziś Aloe pura - aloe vera lotion with shea butter&vitaminE.
I zastanawiam się czy któraś ma/miała doświadczenie z aloesem i mogłaby mi powiedzieć co spodziewać się po aloesie na nisko-porowatych? Użyć jako b/s czy d/s? Ma ktoś pomysł?
Stosuję aloes w każdych ilościach, ale na swoich wysokoporowatych (lub średnio na dziś, ale to mało pewne i niechybnie ulegnie wkrótce zmianie ).
Na niskoporowatych nie powinno być puszenia, ale ten lotion (podejrzewam, ze to cos w rodzaju mleczka) zawiera też emolienty i to sporo, w sensie różne, nie w sensie stężenia.
Zawsze jest jednak wyjście: jeśli nie sprawdzi się jako b/s (będzie małe zabezpieczenie, ale na nisko porowatych nie jest ono aż tak niezbędne, choć pożądane), to nada się jako dodatek do odżywek d/s.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora