Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Przedłużenie umowy, tel. komórkowy, a negocjacje ofert
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-11-09, 18:35   #2
Laguna2
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 146
Dot.: Przedłużenie umowy, tel. komórkowy, a negocjacje ofert

Cytat:
Napisane przez anuluu Pokaż wiadomość
Tata jest klientem plusa od ok 15 lat (i wg naszych obliczeń wzbogacił ich budżet o kwotę jakiś 50.000zł), ma 4 numery u nich w taryfie biznesowej i teraz skończyły mu się 3 numery. Generalnie w domu ja się zajmuje co zrobić żeby albo obniżyć rachunki za tel lub wyhaczyć dobrą oferte. Teraz tyle się mówi o tym, że należy negocjować ze sprzedawcą dobrą oferte.

Słyszałam taką rzecz że w plusie do klienta podchodzi się jak do biznesowego jeśli ma 5 kart sim na jednej FV właściwie to nie problem, bo ewentualnie mogłabym wziąć karte z internetem LTE bo właściwie też mi jest potrzebna a 15zł abonamentu na miesiąc nas nie zbawi.

Z moich skromnych podsumowań wynika że płacąc obecnie ok 40zł za każdy numer mamy tyle co nic i co miesiąc abonament jest znacznie przekroczony. Dlatego coś trzeba z tym zrobić.

Namówiłam tate, żebyśmy pojechali do autoryzowanego salonu w Katowicach i liczymy że tam nam dadzą coś lepiej niż te cućmoki w salonach przedstawicielskich.

Sprawa jest taka,wymyśliłam sobie Sony Xperia Z1 jako telefon, który bym chciała do abonamentu, cena oczywiście jest kosmiczna, a ze strony internetowej plusa ciężko dojść do jakichkolwiek wniosków. Biorąc pod uwagę fakt, że w opcji wolnorynkowej mogę mieć ten telefon za 1800zł z FV myślę, że przy umowie cena rozsądna jaką mogę dać ze swojej strony to ok 700-750zl, haczyk jest w tym miejscu, że nie chcę dźwigać ogólnej puli abonamentu na 3 numery powyżej 120zł, a co najmniej na 1 numer powinnam wybrać ofertę korzystniejszą od poprzedniej, a reszta może pozostać mniej więcej bez zmian.
Sprawa bez telefonu to oczywiście zmobilizowanie Plus GSM do dania o wiele lepszych limitów minutowych najlepiej z obniżeniem abonamentu.

Ma ktoś pomysł jak ich do takiej akcji zmusić? Może ktoś już próbował negocjować z jakimś operatorem sieci komórkowej?

BTW. Kiedyś (ok 5 lat temu) przedstawiciel plusa wspominał nam, że czasem da się zrobić tak, że do kilku umów dać jeden telefon w rozsądniejszej cenie. Słyszał ktoś o czymś takim? Lub czy wie czy dalej da się taki myk zastosować?

Za szybkie odpowiedzi będę bardzo wdzięczna.
Moja rada (sprawdzona) dzwonisz tzn Twój tata, z pytaniem jakie formalności musisz spełnić i w jakim terminie w celu rezygnacji z ich usług (udajecie, że chcecie się pożegnać). Wtedy dwoją się i troją żeby przekonać do przedłużenie umowy i można sporo ugrać. Jak zapytają dlaczego chcecie odejść, to standardowy tekst: konkurencja oferuje coś lepszego. Powodzenia
Laguna2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując