Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Aparaty ortodontyczne cz. XIV
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-12-07, 17:35   #2785
Motylek Truskawkowy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 472
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Dołączam do grona Aparatek . 25.10.2013 miałam założony aparat na dolne zęby. Do tego czasu wyleczyłam wszystkie zęby, musiałam usunąć cztery szóstki i parę dni przed założeniem aparatu byłam na piaskowaniu zębów. Aparat zwykły metalowy, w styczniu mam mieć zakładany na górne zęby. Koszt aparatu- 1700zł, koszt wizyty przy jednym aparacie 150zł (170zł), koszt wizyty przy dwóch aparatach 250zł (270ł). Dziewczyny poradźcie, przy wizycie pierwszej w lipcu (zrobienie wycisków) Orto poinformowała mnie o cenach za wizytę 150zł i 250zł, a potem przy zakładaniu apratu w październiku, powiedziała że to podrożało i będzie 170zł i 270zł, czy ja mogę się od tego odwołać? Dodam, że pierwsza wizyta po założeniu aparatu, czyli pierwsza zmiana gumek będzie w przyszły piątek, tj. 13.12.2013r., więc jeszcze nie płaciłam ani tej wyższej ani tej niższej kwoty. Czy ja w ogóle mogę coś z tym zrobić? Jestem w głupiej sytuacji, bo chcę mieć dobry kontakt ze swoją Orto, ale z drugiej strony czy można tak po prostu w trakcie leczenia zmieniać sobie ceny? Orto, do której chodzę nie ma swojego prywatnego gabinetu, pracuje w klinice. Pytałam ją wcześniej o możliwość zapłaty za drugi aparat w ratach, ale powiedziała, że to nie ona decyduje, tylko pani dyrektor i do niej powinnam udać się w tej sprawie, czyli w sprawie opłaty za wizyty też powinnam iść do niej? Na dowód, że podano mi niższe ceny mam kartkę pisaną przez moją Orto, na której jest m.in. napisane co powinnam zrobić przed założeniem aparatu.
Druga sprawa jaką chciałabym się dowiedzieć to jak wyglądały Wasze plany leczenia? Jak zostały Wam przedstawione? Omówione ustnie, czy dostałyście coś na kartce? U mnie to wyglądało tak: na pierwszej wizycie (po zrobieniu wycisków) Orto powiedziała, że jestem na granicy operacji szczękowej (moje zęby ścierają się, górne stykają się z dolnymi w jednej płaszczyźnie), ale czy operacja będzie konieczna czy nie zdecydujemy w trakcie leczenia zależnie od tego, jak bardzo moje zęby będzie dało się przesunąć. Jeśli będzie operacja to leczenie potrwa ok. 1,5 roku, jeśli bez operacji to ok. 2,5 roku, poza tym po zdjęciu aparatu będzie konieczny retainer na dolne i górne zęby. I to wszystko czego się dowiedziałam, nic poza tym. Proszę napiszcie jak to u Was wyglądało...
__________________
zonk!
Motylek Truskawkowy jest offline Zgłoś do moderatora