Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-05-22, 20:29   #1019
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
Byłam u dermatologa ze swoimi naczynkami i poleciła mi kupić dobry, apteczny krem i wiem, że w wątku jest dużo opisów dotyczących Avene i La Roche Posay, ale proszę oceńcie, który lepiej obkurcza i łagodzi zaczerwienienia.
Szczerze pisząc, pomimo tego, że mam tendencję do zapychania, to chyba to zniosę, o ile przestanę wyglądać jak czerstwa i rumiana chłopka

1. Avene - Diroseal
Skład: Aqua, capriylic/capric triglyceride, avene aqua, paraffinum liquidum, glyceril stearate, PEG-100 stearate, squalane, glycol montanate, PEG-40 hydrogenated castor oil, BHT, butylparaben, carbomer, CI17200, dextran sulfate, disodium EDTA, CI42090, hesperidin methyl chalcone, phenoxyethanol, propylparaben, retinal, triethanolamine

2. La Roche Posay - Redermic
Skład: aqua, talc, isononyl isononaoate, glycerin, cyclohexasiloxane, alcohol denat, niacinamide, cetyl alcohol, shea butter, PEG-100 stearate, glyceryl stearate, ascorbyl glucoside, stearic acid, sodium carbomer, glycolipids, caffeine, sodium citrate, tocopheryl acetate, citric acid, xanthan gum, myristic acid, palmitic acid, CI 19140/Yellow 5, CI 42090/Blue 1, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben

Nie ukrywam, że do kompletu chciałam jeszcze dodać SVR Rubialine, ale nigdzie nie mogę znaleźć jego składu

Jezeli wiesz co Cie zapycha to bedzie to polowa sukcesu poniewaz oba kremy maja potencjalne zapychacze....

Redermic ma silikonowa baze,do tego dochodzi talk i mieszanka taka moze byc niczym lepiszcze-tak mi sie wydaje poza tym dzieki zawartosci silikonow moze byc dobrym gruntem pod filtry ale silikony moga byc tez problemem poniewaz potrafia zapychac-choc nie kazdego.
Bedzie dobrze wywiazywac sie z nawilzenia-ma w sobie maslo shea,ktore tez potrafi byc komodogenne...do tego antyoksydanty-calkiem niezle szkoda tylko,ze cena jego jest taka kosmiczna Trzeba tez lubic takie silikonowe kremy bo nie kazdemu moze spasowac.
Dla naczynkowcow jak najbardziej bo glownie chodzi o dzialanie vit.C

Diroseal to retinoid i najlepiej nakladac go na noc cienka warstwa,dobrze tez miec dodatkowo prosty nawilzacz(ale pamietaj by nakladac go jakas godzine po aplikacji Dirosealem i nie stosuj go na kazda noc,zacznij od 2-3 razy w tygodniu,sama musisz ocenic jak skora bedzie reagowac) bo moze sie skora luszczyc i byc przesuszona ale to nie jest regula.Na czarno zaznaczylam potencjalne zapychacze ale tutaj takze nie powiem czy tak akurat bedzie czy nie....

Jezeli chodzi o Rubialine SVR to mialam go i ...bardzo mnie wysuszyl,duzo osob sie na to skarzylo swojego czasu jak pamietam wpisy niestety nie mam skad wrzucic skladu.

Mysle,ze to byloby dobre polaczenie Redermic na dzien pod filtry a na noc Diroseal-jednak pamietaj,ze to dlugofalowa kuracja,sama u siebie pierwsze oznaki widzialam po ok.1.5 m-ca uzywania Dirosealu.Zreszta caly czas go uzywam z malymi przerwami i wspomagam sie jeszcze innymi preparatami ale czasami mam wrazenie,ze walka z naczynkami to jak walka z wiatrakami.....ale nie poddaje sie czego i Tobie zycze
__________________

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2007-05-22 o 23:11
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora