Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - rossman..
Wątek: rossman..
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-23, 19:28   #6076
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Red face Dot.: rossman..

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Dzięki Confused Byłam właśnie w trakcie szukania

Ale te które ja podałam (tzn wyszukałam w róznych watkach) to sa stabilitory Parsolu (Butyl Methoxydibenzoylmethane - Parsol 1789, Ethylhexyl Methoxycinnamate) (od razu tu napisze, że jesli nakładacie coś z Par(a)solami to nie można nakładać na to nic z talkiem ani z miką!) Parsole sa w każdym "opalaczu" ale nie zawsze sa stabilizowane.


CZYLI Z ROZSZYFROWANIEM CONFUSED:

1.octocrylene
2. 4-methylbenzylidene camphor (nie wystarczający jeśli w składzie kremu znajduje się Octyl methoxycinnamate)
3. tinosorb s - Bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine
4. tinosorb m - Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol
5. butyloctyl salicylate
6. hexadecyl benzoate
7. butyloctyl benzoate
8. mexoryl sx - Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid
9. diethyhexyl 2,6-naphthalate (DEHN)
10. diethylhexyl syringylidene malonate (DSM)
11. Polysiloxane-15



A ten filtry który wymieniłaś to chyba nie stabilizuje Parsolu, bo nie znalazłam go na liście w innych watkach ale moge sie mylic
- Drometrizole Trisiloxane - Mexoryl XL


dałam link do tego posta do podpisu - żebym juz szukac nie musiała (nigdy nie moge zapamietac gdzie te składniki były)

EDYCJA: znalzałam taka wypowiedź Justy79;
'tradycyjny skład niestabilnych filtrów - Parsol stabilizowany przez camphor i jednocześnie destabilizowany przez ethylhexyl

wniosek z tego taki, ze gdy jest Parsol i ethylhexyl, to parsol powinien być stabilizowany czymś innym niż camphory
UWAGA!!

odszczekuje wszystko co tu napisane

w związku z tym, że 4-methylbenzylidene camphor zupełnie nie jest wystarczający do stabilizacji Parsolu, podobnie jak octocrylene
tak wiec w skłądzie nie powinno sie wogóle zwracać uwagi na parsole, camphor i octocrylene tylko szukać kosmetyków z tinosorbami lub mexorylami.

Zgodnie z tym niestety Sunozony nie sa stabline - stabilny był spray dla dzieci spf30 którego póki co nie ma ofercie i ztego co wyczytałam niestety nie bedzie bo jest wycofany. Lista stabilnych nie-aptecznych kosmetyków jest w trakcie tworzenia a link tu --->http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=189956
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora