Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-01-01, 21:15   #23
BandytkaD
Rozeznanie
 
Avatar BandytkaD
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 549
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

to i ja witam w nowym wątku i życzę wszystkim poszukującym, w tym i sobie , abyśmy znalazły pracę i wszystkie miały umowę o prace a nie śmieciówki.

co do bycia mężatką i rozmów: pracodawca nie ma prawa pytać o to, czy chce się założyć rodzinę czy nie. tak samo jak nawet nie powinien pytać czy się ma męża i żonę. W poprzedniej części wątku pisałam, że wyszłam z rozmowy o pracę zanim się zaczęła kiedy zobaczyłam pytania w stylu "czy ma pani męża, ile ma pani osób na utrzymaniu, czy ma pani dzieci, czy chce mieć pani dzieci". każdy jest cwany i chce zaoszczędzić. to że są osoby, które chcą się zatrudnić żeby zaraz iść na zwolnienie to inna sprawa, ale nie wyobrażam sobie żeby mieć dziecko bez ubezpieczenia, etatu, składek itd. Ja pracuję od 18 roku życia i żadna umowa, którą miałam nie liczy mi się do emerytury. mam 7 lat doświadczenia i nic z tego na przyszłość. dlatego uważam, że mamy prawo żądać umów o pracę. i ja też już chciałabym założyć rodzinę i wiem, że jak dostanę umowę o pracę to zacznę się starać o dziecko. Ciąża to nie choroba, nie trzeba iść od razu na zwolnienie.
BandytkaD jest offline Zgłoś do moderatora