Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Korekcja wzroku!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-05-28, 06:25   #322
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

1. Podczas wstępnych badań stwierdzono u mnie 'odwarstwienie siatkówki' i od razu mi ją 'przyklejono'. Moje pytanie jest z czego to się bierze ze ona sie odwarstwia? czy mozliwe jest żeby znowu w ciągu miesiąca znowu mi sie tak zrobilo? czytalam ze to wyklucza zabieg ..

Jeżeli dokona się odpowiednio wcześnie laserokoagulacji siatkówki, zabieg można wykonać.

2. Stwierdzono również że przed samym zabiegiem trzeba mi jeszcze raz sprawdzić szerokośc zrenic, dlaczego tak może byc? czy jesli wyjdzie ze mam 'za szerokie' to nie bedzie mozna zrobic zabiegu? czy ta szerkość się zmienia?

I słusznie. Zbyt szerokie źrenice są przeciwwskazaniem do zabiegu (najczęściej powyżej 7 mm). To dobrze, że chcą wykonac badania przed zabiegiem powtórnie.

3. rozumiem ze mozliwa jest operacja obu oczu naraz ale razcej sie tego nie praktykuje? tak dla pewności

Faktycznie czasami wykonuje się zabieg pojedyńczo na każdym oku, ale nie ma żadnego uzasadnienia medycznego, aby przyjąć to jako "normę". Najczęściej robi się jednak obydwoje oczu na raz, bo skraca to stres pacjenta oraz okres rehabilitacji po zabiegu.

4. poinformowano mnie że nie moge nosić soczewek przez 4-6 tyg przed zabiegiem. No i nie noszę juz od tygodnia jednak 2.06. idę na wesele.. nie chce iśc w okularach.. czy jesli założe na te kilka godz jednodniowe soczewki będzie miało to jakis wpływ?

No, jak założysz na kilka godzin to jakiejś tragedii nie będzie, ale potem odstaw już soczewki definitywnie. Nawilżaj także oczy, sztucznymi łzami.
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując