Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wybielanie zębów- wątek zbiorczy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-01-27, 00:41   #3707
stomatolog11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 28
Dot.: Wybielanie zębów- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez marita_g Pokaż wiadomość
Co masz na mysli pisząc że Whitetime jest mniej bezpieczny?

Lekarz powie Ci to co zawsze, że tylko u niego jest bezpiecznie i za grubą kasę.
Natomiast ja wybielałam u technika dentystycznego i to już 2 razy (kiedyś nakładkami i niedawno lampą). Jakoś żadnego niebezpieczeństwa nie było. Cena dużo dużo niższa niż u dentysty a wybielacze takie same.
Nie twierdzę że wszędzie u techników dentystycznych jest bezpiecznie (byłam w kilku miejscach na rozeznanie i u niektórych jest bród okropny) ale tam gdzie wybielałam było czyściutko i dezynfekują wszystko bo widziałam.
Cytat:
Napisane przez marita_g Pokaż wiadomość
Na wybielaniu byłam w Warszawie.
Jakoś nie wierzę aby nawet dentysta któremu się ufa nie odradzał wybielania u siebie samego. Tutaj rozchodzi się o kasę. Powie że każdy produkt jest szkodliwy. Poza tym każdy wybielacz ingeruje w szkliwo. Co do szkodliwości to bardziej ze względu na dziąsła trzeba uważać. Chodzi o ryzyko nabawienia się martwicy dziąseł. To się robi od wysoko procentowych wybielaczy nakładanych nieumiejętnie do nakładki lub jak jest nakładka źle wykonana. Jak wybielacz ma długo kontakt z dziąsłem to jakby 'wypala go'. Ma się wrażenie poparzonych dziąseł, a one stają się białe i martwe.
Technik dentystyczny przyjmując pacjenta łamie prawo. Kosmetyczka zresztą też ale to osobna kwestia. To, że było "czyściutko" nie oznacza, że cokolwiek było prawidłowo sterylizowane. Poza tym technik nie ma wiedzy na temat chorób dziaseł i zębów tak więc może jedynie zaszkodzić. Naprawdę nie rozumiem co trzeba mieć w głowie, żeby ryzykować dla bielszych zębów zakażenie HIV albo HCV...Poza tym lekarz jest jedyną osobą w tym zestawieniu (technik,kosmetyczka) która odradzi zabieg jeśli miałby zaszkodzić pacjentowi - dla technika i kosmetyczki jest się klientem któremu trzeba coś sprzedać. Dodatkowo jedna kwestia - technik ani kosmetyczka nie jest w stanie ocenić ani zaproponować alternatywy dla wybielania....

Edytowane przez stomatolog11
Czas edycji: 2014-01-27 o 00:46
stomatolog11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując