Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-06-04, 06:45   #1136
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Kulfon Pokaż wiadomość
Zaciekawił mnie ten krem. Ma świetne oceny. Mogłybyście przeanalizować skład pod kątem ewentualnych podrażnień i działania (w sensie, czy on może coś zrobić oprocz nawilżenia).

Bielenda, Powitanie z Afryką, Królewski krem piękności - mirra, kadzidło i złoto

Skład: Aqua (Water), Sorbitan Stearate, Sorbityl laurate, Caprylic / Capric Triglyceride, Triethylhexanoin, Glycine Soja (Soybean) Sterols, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Cyclopentasiloxane, Glyceryl Stearate, Glycereth-26, Glycine Soja (Soybean) Oil, Palmitoyl Tripeptide-3, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Propylene Glycol, Commiphora Myrrha Extract, Adansonia Digitata (Baobab) Seed Oil, Boswelia Serrata Extract, Tocopheryl Acetate, Gold, Polysilicone-11, Laureth-12, Dimethicone, Hydroxyethylcellulose, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, parfum (Fragrance), Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxyaldehyde, Hexyl Cinnamal, Linalool, Limonene, CI 19140, CI 18050
Krem zdecydowanie do cer suchych, odwodnionych, zmęczonych, szarych, dojrzałych, a to z racji an ogromną zawartość emolientów - krem powinien cudownie nawilżać, odżywiać i regenerować. Skóry mieszane pewnie pozapycha, chyba że potraktują go jako maskę i będą nakładać grubą warstwę, np. 1 w tygodniu. Krem ma wszystkie wyciągi o których pisze producent: wyciąg z mirry, z baobabu [to ponoć dobre antyoksydanty], sporo wit E.

Cytat:
Napisane przez Lolaaa Pokaż wiadomość
dziękuję za wcze�niejszš analizę kremu avene. Teraz proszę o analizę tego bršzujacego kremu do twarzy: Avene, Autobronzant hydratant, skład: avene thermal spring water (avene aqua), cyclomethicone, propylene glycol, dihydroxyacetone, caprylic/capric trigliceryde, mineral oil (parrafinum liquidum), dicaprylyl ether, glyceryl stearate, isododecane, PEG-100 stearate, stearyl alkohol, butylparaben, disodium edta, ethylparaben, fragrance (parfum), isobutylparaben, methylparaben, phenoxyethanol, propylparaben, tocopheryl acetate, xanthan gum.
Chcę głównie wiedzieć czy nie zaszkodzi on osobie która ma problemy z naczynkami.
Jest odpowiedni dla osób z problemami naczynkowymi, jeśli tylko w ogóle tolerują samoopalacze [DHA]. Krem będzie bardzo odżywczy - zaznaczyłam trochę emolientów.

Cytat:
Napisane przez Yoanna Pokaż wiadomość
Dziękuję ślicznie za pomoc i poproszę o rozpatrzenie następującego składu:

Lancome, Pure Focus, Anti-Ageing Matifying Cream-Gel:

aqua,water,glycerin,alcohol denat.,cyclopentasiloxane,pent aerythrityl, tetraethylhexanoate, peg-20 stearate, cetyl alkohol, nylon-12, paraffin, silica, kaolin, CI 19140/ yellow 5, CI 42090/blue 1, macrocystis pyrifera/ macrocystis pyrifera extract, tocopheryl acetale, triethanolamine, chlorphenesin, dimethicone, ammonium polyacryloyldimethyl taurate, dimethiconol, menthoxypropanediol, zinc gluconate, cinnamonium zeylanicum/ cinnamonium zeylanicum bark extract, propylparaben, capryloyl salicylic acid, capryoyl glycine, acrylates/ C 10-30 alkyl acrylate crosspolymer, sarcosine, bisabolol, tetrasodium edta, methylparaben, glyceryl stearate, parfum

Dodam,że krem narobił mi sporo szkody z cerą, szkoda,że nie zwróciłam się do Was wcześniej o opinie
No jestem w szoku. Podkład przeciwstarzeniowy a tu takie cuda. Już na samym początku składu - alkohol Wiem, że podkład ma byc matujący, ale alkohol wysusza skórę na wiór. Dalej mamy glicerynę, wazelinę i jeszcze kilka innych emolientów, które mogą nas pozapychać [no chyba że będą równoważyły wysuszające działanie alkoholu]. WItaminy E też sporo - dla jednych na plus, bo to antyoksydant, ale zapychać potrafi bardzo. Ze składników matujących: dużo silikonów, nylon, glinka kaolinowa i skrobia - wszystko może zapchać cerę gdy jest w nadmiarze.
I coś co mnie zupełnie zaskoczyło, a mianowicie: capryloyl salicylic acid - to jest dokładnie ten sam składnik, który występuje w Effaclarze K: lipohydroksykwas [LHA], odpowiedzialny za domykanie porów i mikrozłuszczanie skóry. Sam składnik w sobie jest świetny, ale nie w podkładzie!! Przecież na to trzeba stosować filtry, no i poza tym, kwas może podrażniać.



Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Dzieki L_VWprawdzie znalazlam juz plyn do zmywania ktory na razie ani mnie nie podraznia ani nie wysusza-no ale wiadomo -nowosci kusza.Podaje sklad i nazwe tego plynu ktory mi podpasowal-moze przyda sie komus kto ma tak wrazliwa skore jak jaNiestety dostepny tylko w usa i Uk
Boots No7 Cleanse & Care Eye Make-up Remover
Ingredients:Aqua (Water, Eau), Isohexadecane, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Glycerin, Butylene glycol, Panthenol, Propylene glycol, Methylparaben, Allantoin, Sodium PCA, 2-Bromo-2-nitropropane-1,3-diol, Centaurea cyanus flower extract, Citrullus vulgaris
http://bootsus.bri-global.com/main.a...sid=16&iid=163
Płyn w porządku, wygląda na łagodny, i nie ma wyciągów z olejów .

Cytat:
Napisane przez italiaanka Pokaż wiadomość
Nie znalazłam opisu podkładu Dream Matte Mousse Foundation (Maybelline) dlatego bardzo proszę o analizę Dokładnie chciałabym wiedzieć, czy nadaje się on do cery mieszanej z tendencją to wyskakujących niespodzianek i czy można połączyć go z filtrem (jeśli tak - jaki najlepiej)

Skład:

Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Squalane, Dimethicone Crosspolymer, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Hydrogenated Jojoba Oil, Polymethylsilsesquioxane, Polymethyl Methacrylate, Silica, Dimethyl Silylate, Phenoxyethanol, Phenyl Trimethicone, Disodium Stearoyl Glutamate, Methylparaben, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Aluminum Hydroxide, Silica, BHT, Ethylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, [+/- CI 77891/Titanium Dioxide, CI 77492, CI 77499, CI 77491/Iron Oxides, CI 77163/Bismuth Oxychloride/Mica].

Dziękuję ślicznie
Ten podkład to sam silikon, polimery i skrobia, więc nie daje gwarancji, że nie będzie po ni niespodzianek. Nadmiar składników matujących może bardziej zanieczyścić cerę aniżeli emolienty. CO do emolientów- mamy to hydrolizowany olej jojoba, też może zapychać.
CO do filtrów - to tylko z Avene
L_V jest offline Zgłoś do moderatora