Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Co poradzić na taką cerę?
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-19, 13:19   #16
magnolia113
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 373
Dot.: Co poradzić na taką cerę?

Cytat:
Napisane przez AniaLB Pokaż wiadomość
Zdecydowanie od mikrodermabrazji polecam preparat z nadtlenkiem benzoilu, który ma właśnie działanie przeciwzaskórnikowe, ponieważ uwalnia wolne rodniki, które hamują rozwój bakterii i tym samym odblokowuje pory. Nie można tylko stosować go zbyt długo, właśnie ze względu na uwalnianie wolnych rodników. Warto podczas kuracji, abyś stosowała np. witaminę C w płynie(działa antyoksydacyjnie). Wystarczy, że nałożysz rano 2-3 krople pod krem na dzień.

A co do mikrodermabrazji, to nie jest to tak inwazyjny zabieg, że nie można go stosować w bardziej słonecznych porach roku. Z doświadczenia wiem, że mikrodermabrazja nie przynosi długotrwałych efektów. Dopóki jest wykonywana, to wszystko świetnie wygląda, ale po skończonej serii zabiegów, skóra może być w gorszej kondycji. Jeśli już chcemy wykonać mikrodermabrazję, to warto ją łączyć z kwasami. Efekt jest zdecydowanie trwalszy. Moim zdaniem mikrodermabrazja powinna służyć jako wstęp do dalszej pielęgnacji, a nie jako samodzielny zabieg. Poza tym nie reguluje ona pracy gruczołów łojowych, tak jak dzieje się to w przypadku retinoidów czy nadtlenku benzoilu. Moim zdaniem kuracja tymi preparatami pomogłaby Ci, tym bardziej, że zmiany u Ciebie nie są duże.

A co do filtrów przeciwsłonecznych, to należy stosować je codziennie przez cały rok, nie tylko podczas kuracji nadtlenkiem czy mikrodermabrazji.
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, żeby zaoszczędzić Twojego czasu w przyszłości dodam, że akurat tematów chemiczno-farmaceutycznych nie trzeba mi tłumaczyć a i z wygaszaniem wolnych rodników mam do czynienia na okrągło
magnolia113 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując