Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-06-13, 11:11   #1210
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez pakosta Pokaż wiadomość
Vichy, Oligo 25, do cery suchej.

Skład: Aqua, glycerin, prunus armeniaca, butyrospermum parkii, cyclohaxiloxane, silica, dimethicone, peg-100 stearate, alcohol, miel, c12-15 pareth-7, ppg-25-laureth-25, carbomer, glycine soie, cetearyl alcohol, dimethiconol, manganese gluconate, methylparaben, arginine pca, phenoxyethanol, ammonium polyacyloyldimehyl taurate, disodium edta, tocopherol, propylene glycol, capryl glycol, dimyristyl tartrate, benzophenone-4, ci15985, parfum

Na poczatku widzę morelę, jakie ona ma właściwości? Wyrównuje koloryt? I oprócz tego 2 nawilżacze które względnie dobrze toleruję, gliceryna i shea, miel = miód? pierwszy raz widzę w składzie, odżywia? Soja? Więcej nie umiem

Chciałam zapytać czy ten kremik będzie dobry na lato, właśnie zaczęłam stosować próbkę i jestem bardzo zadowolona z konsystencji, ale jak z nawilżaniem? Bedzie działał dogłębnie czy tylko na zewnątrz?
Wyciag z moreli ma działanie natłuszczające, nawilżające,odżywcze.
Miód w preparatach kosmetycznych wykazuje działanie bakteriostatyczne, łagodzące, zmiękczające, wygładzające i lekko rozjaśniające skórę.
Masło Shea wykorzystuje się bardzo często w kosmetykach do nawilżania i natłuszczania suchej, skłonnej do zmarszczek skóry. Chroni skórę przed działaniem czynników zewnętrznych i wzmacnia spoistość naskórka.
Olej z soi jest odpowiedzialny za poprawę elastyczności, sprężystość
igładkość skóry twarzy. Działa pielęgnacyjnie i nawilżająco.
Na czarno sa silikony i wg mnie sa baza kremu,ktory pewnie jest lekki i dobrze sie wchlania-moglby byc tez dobrym podkladem pod filtry.
Moze byc calkiem dobrym nawilzaczem ale to tez zalezy od skory,sama musisz ocenic czy jest to odpowiedni poziom nawilzenia dla cery chociaz patrzac na skaldniki to na pewno nie bedzie to dzialanie jedynie na powierzchni.Przy dluzszym stosowaniu wydaje mi sie,ze zniknie dyskomfort posiadania cery suchej czyli ciaglego sciagniecia itp.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora