Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Masz problem? Weź tabletkę!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-03-07, 21:30   #29
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Masz problem? Weź tabletkę!

[1=019cbfde5cc6e455fa19b01 1903180c9b735c7f6;4549158 3]

Ludzie nawet nie wiedzą, że zamiast ibupromu można kupić tańszy ibuprofen (a taki przepisany przez lekarza kosztuje 6zł za spore opakowanie na pewno 60 tabletek).
Czyli nie dość, że reklamy mamią, to jeszcze bardzo często farmaceuci nie proponują tańszego zamiennika.[/QUOTE]

Też to zauważyłam
Chociaż ja akurat jestem wierna jednemu z tych droższy. Nie, nie uśmierza bardziej bólu. Ibuprofen to ibuprofen. Tylko akurat w moim wypadku szybciej działa, a dla mnie też to ma znaczenie, głównie dlatego, ze jeśli po niego sięgam, jestem poza domem, np. w pracy.
A propos ibuprofenu - notorycznie zbieram szczękę z podłogi, jak widzę reklamę o 'inteligentnych' tabletkach, które 'celnie trafiają w sam środek bólu'. Wraz z obrazkiem: jak to tabletka leci prosto w miejsce, gdzie nas boli. Z tego co pamiętam ze szkoły, to raczej tak to nie działa
Przy czym jak nie muszę, to wolę się położyć, zdrzemnąć, odpocząć, zamiast brać cokolwiek przeciwbólowego.
A tak poza tym to od czasu do czasu robię sobie kurację magnezem. Przerabiałam już co to znaczą niedobory magnezu i drugi raz nie chcę.
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując