Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wrażenia z powrotu do Polski-dla byłych emigrantów
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-01, 10:54   #436
Puolatar
Rozeznanie
 
Avatar Puolatar
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Fi
Wiadomości: 567
Dot.: Wrazenia z powrotu do Polski-dla bylych emigrantow

[1=0b4ed7929d71ce1abf8e9bf 9d423b228cc5dc67a_6068f37 255cfe;45836897]To jestem w szoku, bo ja niczego takiego tam nie zauważyłam. Właście zniszczyłaś mój fiński dream .
Czytam program tej partii i przecieram oczy z niedowierzania (z tym ich sprzeciwianiem się in vitro).
Z drugiej strony rozumiem dlaczego ludzie się izolują i segregują. Ja też się izoluję i segreguję od pewnej części imigrantów. Mamy prawo mieć dość niektórej części imigrantów (chyba wiadomo, o kogo chodzi :P), którzy przyjeżdżają do Europy, robią dzieci i ciągną zasiłek, nie szanując naszej, europejskiej kultury.
Piszesz, że Finowie to rasiści, a ja zbieram szczękę z podłogi. Naprawdę jestem w szoku.

Wracasz do Polski, jak nie chcesz tam mieszkać?[/QUOTE]

Bo jak ktos jest na krotko, to tego nie zauwazy. Nie uswiadczysz sytuacji z bojowkami skinheadow na ulicy raczej.
Wszystko zacznie sie rozbijac o to, jak bedziesz szukac pracy. Mam mnostwo kolezanek (swietnie wyksztalconych na roznyh uniwersytetach w calej Europie i co wazniejsze dla calej sytuacji - bialych Europejek), ktore pracuja ponizej kwalifikacji, doswiadczaja rasizmu w pracy (one dostaja wiecej zadan, niz Finowie, musza pracowac po godzinach bez dodatkow), bo nie maja finskich nazwisk. Ja takich sytuacji mialam cale mnostwo. Ale wszystko robione jest w bialych rekawiczkach, zeby zachowac poprawnosc polityczna. Moznaby o tym pisac bardzo duzo ze strony imigranta Jezeli bedziesz miala ochote, to podesle Ci kilka linkow.
Co mnie mocno zadziwia, to fakt, ze problem imigracji jest tak sztucznie rozdmuchany przez partie typu PS. A ludzie to podchwycaja... Fi ma jeden z najnizszych wskaznikow imigrantow w kraju pomiedzy krajami UE. Wiec, tak miedzy bogiem a prawda, nie jest to realny problem (bo Niemcy i Fr juz go maja) jak w innych krajach. Ponad to do Fi przyjezdzaja ludzie z rewelacyjnym wyksztalceniem, jezykami i doswiadczeniem, nie tylko uchodzcy i muzulmanie, ktorym zalezy na naprodukowaniu dzieciakow i ciagnieciu kasy z socjala. Mimo to wszyscy sa tak samo zli...
Ja tez nie lubie muzulmanow za nastawienie - Mi sie nalezy, daj mi...
Problem mam taki, ze moj chlop to Fin. Szukamy czegos w innych krajach, w ktorych obydwoje bysmy mieli porownywalne szanse startu.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Edytowane przez Puolatar
Czas edycji: 2014-04-01 o 10:58
Puolatar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując