Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera wrażliwa i alergiczna
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-04-15, 17:33   #37
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Cały czas problem z "wrażliwą skórą twarzy "

Cytat:
Napisane przez Tomek1990 Pokaż wiadomość
Hmm twarz jeszcze jest piekąca i skóra ściągnięta. Ograniczyłem ją do mycia tylko z rana . Poprawa jest na pewno bo jeszcze 2 dni temu nie mogłem wytrzymać tak się męczyłem. Teraz czuć lekko te pieczenie.

Użyłem wczoraj na 3 godziny przed snem Retimaxu 1500 . Mam wrażenie , że coś pomógł ale nie wiem czy kilka krostek nie wyszło przez niego. Mój odwieczny problem to taki , że nie wiem czy to od jakiegoś kremu czy po prostu wyszło samo z siebie. Bo wiadome często mi coś wyskakuje i człowiek nie wie stosując co dzień na noc krem czy to od tego. Bo nie stosowałem i też wychodziło .

Tak sobie myślę , czy dziś jeszcze raz nawilżyć retimaxem czy może cethaphil DA ultra chociaż czytałem , że takie częste zmiany kremów to też nic dobrego dla skóry.
Po kilku uzyciach kosmetyku krostki nie wyjda od niego. By pojawił sie tradzik kosmetyczny potrzeba kilku tugodni, a nawet miesiecy. Ja bym stosowała na razie sama maść, chyba ze w ciagu dnia chcesz i potrzebujesz dodatkowo nawilżac skórę jeszcze cetaphil to ok.

---------- Dopisano o 18:33 ---------- Poprzedni post napisano o 18:23 ----------

Cytat:
Napisane przez Tomek1990 Pokaż wiadomość
Twarz już nie piecze tak jak ostatnio czyli wszystko idzie w dobrym kierunku. Smaruję ją tylko na noc retimaxem 1500. Nie zauważyłem wysypu krost. Tamte jakoś poschodziły.

Moim największym problemem z wszystkich jest okropnie ściągnięta skóra twarzy po umyciu i będąc w rossman kupiłem polecany wyżej ziaja kuracja antybakteryjna i niestety raz umyłem tym twarz ( dziś rano ) i strasznie ściągnął mi skórę twarzy . Physogel też ściąga ale ten ziaja to strasznie więc odstawiam i dałem mamie i tak tani. Żałuje , że za jednym zamachem nie kupiłem praktycznie chwalonego przez każdą osobę :

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...e.html&next=26

Jest to żel do okolic intymnych . Zapomniałem całkiem o tym a też tanie. Ludzie mówią , że nawilża skórę i nie czuć ściągnięcia. Sporo osób tak twierdzi. Nie przekonuje mnie jedynie to , że jest typowo do higienty intymnej a jak wiadome skóra tam a na twarzy to zupełnie inna bajka. Moja skóra tam na dole jest mocna nigdy nie mam podrażnień a twarz to masakra więc boję się trochę. Ale co Ty Agnieszka o tym sądzisz ? zaryzykować myć twarz żelem do mycia miejsc intymnych ? Nie znam się na składach ale mogła byś zerknąć na jego skład czy jest coś co by mi mogło zaszkodzić ? myślisz , że po tym żelu nie będzie tego okropnego uczucia ściągnięcia skóry ? Daj znać jak możesz to bym się jeszcze dziś wybrał do rossman albo żona by mi kupiła wieczorem. Dziękuje z góry za odpowiedź lub czy jest coś co byś poleciła z produktów rossman ?

http://www.rossnet.pl/Produkty/Twarz,4925
Ja mam ten żel, uzywałam do mycia ciała i nie zauwazyłam nawilżenia. Myślę, że u Ciebie tez będzie mógł ściągac skórę. Skład ma ok.

Z rosmanna nie mogę nic polecic bo tam nie kupuję żeli, ale w aptece ten produkt spróbuj: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...oderm-zel.html
Możesz nim myć twarz normalnie z wodą, albo nakładając na wacik i przecierając twarz jesli uznasz ze Twoja skóra zle znosi wodę. Może słabo się pienic bo nie ma silnych detergentów myjacych (ale to plus bo nie wysuszy mocno).

Możesz też spróbować przemywać twarz (po umyciu żelem i przed nałozeniem kremu) wodą z płatków owsianych ,która koi podraznienia. Robisz ją tak: zalewasz 2 - 3 łyzki płatków owsianych wrzątkiem i czekasz aż ostygnie. Potem płatki rozdzielasz z tą metną wodą sitkiem i nią właśnie opłukujesz twarz. Nie spłukujesz juz tego.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując