Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zwątpienie minerałowe
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-05-02, 10:16   #573
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Odgrzebuję wątek

Mam zwątpienie, ale nie tyle minerałowe, co ogólnie makijażowe. Przestaję widzieć sens malowania się. Moja tłusta cera lepiej ostatnio wygląda z minimum kolorówki (puder, róż, tusz) niż w pełnym make-upie. Makijaż jest świetny, daje efekt photoshopa, ale tylko zaraz po nałożeniu, z biegiem czasu podkreśla świecenie się, rozszerzone pory, czasem się warzy, uwidacznia suche skórki. Muszę latać po kiblach i kontrolować/poprawiać. Nie lubię tego, a jeszcze bardziej nie lubię efektu widocznej tapety. Kwestia marki jest tutaj bez znaczenia.

W przeciwieństwie do wielu osób nigdy nie szukałam w minerałach dużego krycia, bo mam raczej jednolity koloryt cery a trądzik głównie zaskórnikowy. Czasem zdarzy się wysyp, ale makijaż też mnie wtedy średnio ratuje, bo położenie korektora na przysychające, gojące się pryszcze (traktuję je Benzacne i kwasami) daje mało ciekawy efekt.

Kolejny problem to pora roku i filtry. Mam skórę bardzo wrażliwą na słońce, a przy jej tłustości nie jest możliwe pogodzenie filtra i makijażu. Dlatego wolę chyba mieć twarz chronioną filtrem i niepoparzoną niż umalowaną. Same minerały niestety u mnie nie dają dobrej ochrony UV, nie czuję się z nimi pewnie, jeśli wiem, że czeka mnie kilka godzin na powietrzu w słoneczny dzień.

Zastanawiam się czy nie skoncentrować się raczej na pielęgnacji: podkreśleniu jednolitego kolorytu i walce z cieniami pod oczami (chociaż to drugie to chyba mission impossible), działaniu przeciwzapalnym przy zmianach trądzikowych i nawilżeniu niż na maskowaniu tych rzeczy.

Na razie nie chcę z dnia na dzień rzucać minerałów w kąt, ale na pewno nie będę ich używać na filtr (o ile znajdę jakiś dla siebie). Myślę też czy nie zmieszać podkładu pół na pół z Dry-Flo i nie stosować jako zwykłego pudru lekko koloryzującego.

Oczywiście dołączam zdjęcie poglądowe: Amilie po kilku godzinach i twarz tylko z pudrem, pacnięta różem + tusz
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Kolaż.jpg (44,1 KB, 163 załadowań)

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2014-05-02 o 10:17
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując