Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - olimpiada z historii
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-25, 18:11   #16
ciekawa_świata
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 377
Dot.: olimpiada z historii

Cytat:
Napisane przez qrczak
Do szczególnej, wybranej przez siebie epoki przygotowujesz się dopiero w II etapie. W pierwszym masz do napisania tekst na temat, który wybierasz z kilku innych, a prawdopodobieństwo, ze trafisz na temat ze swojej epoki jest niewielkie Chociaż w tym roku miałam szczęście, bo do wyboru był temat, który omawialiśmy dzień wcześniej na lekcji, więc byłam na bieżąco

A jeżeli chodzi o wybór epoki to będę wierna starożytności
Na pierwszym etapie faktycznie piszesz pracę na temat, który sobie wybierzesz - ale ZAWSZE będzie jeden temat z Twojej epoki, bo będzie po jednym temacie z każdej epoki. Jeden ze starozytności, średniowiecza, nowożytności, XIX wieku, dziejów najnowszych i chyba archeologii
i po dobrym przygotowaniu się, przerobieniu specjalnych książek, zawsze wybierze się temat z tej epoki

a Ty brałaś udział w tym roku, tak? jakie miałaś pytania na ustnych?
bo ja właśnie ustnych się boję najbardziej lać wodę na papierze umiem, gorzej ustnie przed komisją, no i na ustnych są pytania z całego zakresu rozsz. histy dla szkoły ponadgimnazjalnej

co do epoki, ja chciałam średniowiecze, ale podobno prace sprawdzają prawdziwi fanatycy i przejście do następnego etapu graniczy z cudem więc wzięłam XIX wiek, pozyjemy, zobaczymy, zawsze będzie jedno doświadczenie więcej i wakacje nie zmarnowane przed telewizorem
__________________
koniec.

ciekawa_świata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując