Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-07-03, 17:29   #1347
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez aako Pokaż wiadomość
Prosiłabym o przeanalizowanie składu kremu nawilżajacego Avon Care

Skład: aqua, propylene glycol, stearic acid, alcohol denat, triethanolamine, butyl stearate, glyceryl stearate, isopropyl palmitate, cetyl alcohol, lanolin, lanolin oil, carbomer, methylparaben, hydrogenated soybean oil, sesamum indicum oil, parfum, tocopheryl acetate, bht, bha, disodium edta, ci 15985, ci 47005 (skopiowany z KWC)

Zastanawiam się czy jest coś warty. Mam suchą skórę, wyszuszoną przez wodę oraz wrażliwą podrażnioną przez różne kremy, ale potrzebowałabym coś lekkiego na lato bo po hydrainie 2 bardzo się świece a podrażnienia i tak nie schodzą
Z góry dziękuje
Nie podoba mi się w tym kremie alkohol zaraz na początku składu - nie wiem czy nie podrażni wysuszonej już cery.
Poza tym - naprawde dużo emolientów, czyli raczej do cer suchych [tylko nie pasuje mi ten wspomniany już alkohol].


Cytat:
Napisane przez kizia mizia Pokaż wiadomość
Prosze o analizę kremu Nuxe, Creme Etincelante Soin Peeling Eclat

Skład: Aqua, Octyldodecanol, Butylene Glycol. Glycerin, Cyclopentasiloxane, C20-22 Alkyl Phosphate, Boron Nitride, Hydrogenated, Coconut Oil, C20-22 Alcohols, Xilitylglucoside, Anhydroxylitol, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Fagus Sylvatica Extract, Papaver Rhoeas, Seed Extract, Hydrolized Lupine Protein, Bisabolol, Hibiscus Extract, Vaccinium Myrtillus Fruit/Leaf Extract, Shea Butter, Saccharum Officinarium (Sugare Cane) Extracts, Citrus Medica Limonum (Lemon) Peel Extracts, Adansonia Digitata Pulp Extract, Papaver Rhoeas Petal Extracts, Citrus Aurantium (Orange) Extract, Hydrolized Sweet Almond Protein, Acer Saccharum (Sugar Maple) Extract, Glycine Soya (Soy Bean) Sterols, Tromethamine, Hydroxyethyl Acrylate / Sodium Acryloyldimethylthaurate Copolymer, Tocopherol, Xylitol, Phenoxyethanol, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Benzophenone-4 (Sulisobenzone), Ceteareth-20, Polyacrylate-13, Squalane, Acetyled Glycol Stearate, Cetearyl Glycol, Parfum, Tristearin, Behenyl Alcohol, Polyisobutene, Acrylates / C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Methylparaben, Polisorbate 60, Phospholipides, Ciclohexasiloxane, Disodium Edta, Glycerrhetinic Acid, Hydrogenated Castor Oil, Ethylparaben, Butylparaben, Polysorbate 20, Propylparaben, Isobutylparaben, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Acetyl Linoleate, Ethyl Oleate, Xanthan Gum, Beta-Carotene, Benzyl Salicylate, Geraniol, Geraniol, Hydroxycitronellal, Citronellal, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Linalool

Łooo, jaki długo skład.

Dziwny ten krem. Nuxe ma być niby firmą organiczną - i wyciągów roślinnych jest tu w bród, aż sobie daruję tłumaczenie ich na polski. Jednak nie podoba mi się jedna rzecz - początek składu to same rozpuszczalniki, stabilizatory emulsji, silikony. Na zielono zaznaczyłam Ci wyciągi roślinne - czyli esencję kremu. reszta to chemia - sama oceń proporcje.

Cytat:
Napisane przez Yoanna Pokaż wiadomość
Dziękuję ślicznie za poprzednią analizę i proszę o jeszcze:

Lierac Mat-Chrono Emulsja nawilżająco-matująca na dzień:

Skład Mat-Chrono emulsja: water, hydrolyzet whey protein, carbomer, butylene, glycol, sodium stearate, sodium chloride, zinc gluconate, hydrolyazed opuntia, ficus indica flower extract, poterium officinale root extract, cinnamonium cassia bark extract, zingiber officinale root extract. PPG-1-PEG-9 lauryl glycol ether, salicylic acid, acrylates/c 10-30 alkyl acrylate crosspolymer, retinyl palmitate, magnesium ascorbyl phosphotate, tocopherol, tromethamine. Fragrance (parfum), phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, butylparaben, propylparaben, isobutylparaben.

Czy krem ma jakieś zapychacze i czy posiada jakies składniki rzeczywiście matujące??
Jeśli oczekujesz lekkiego nawilżenia i zmatowienia, to myślę że ta emulsja spełni Twoje oczekiwania. Emolientów tu mało i na dalszych pozycjach w składzie. Ciekawe ekstrakty roślinne - dobre antyoksydanty.

Cytat:
Napisane przez mewcia Pokaż wiadomość
Witam
Prosze o analize tego żelu do mycia Oriflame Winogronowy żel do mycia twarzy

aqua, sodium c12-15 pareth sulfate, peg-120 methyl glucose dioleate, cocamidopropyl betaine, decyl glucoside, glycerin, oleth-20, phenoxyethanol, parfum, sodium chloride, disodium edta, methylparaben, citric acid, propylparaben, salix nigra, ethylparaben, vitis vinifera, sodium c8-16 isoalkylsuccinyl lactoglobulin sulfonate, lactic acid, ci 16035, ci 17200, ci 42090

Kuzynka go używa i mówi że strasznie zaczela ja swedziec skora po umyciu i zrobilas sie dosc sucha. Jest w tym skladzie jakas potencjalna przyczyna?
Winogron tutaj jak na lekarstwo, za to detergentów cała masa. Prawdopodobnie to one wysuszają skórę Twojej kuzynki.

Cytat:
Napisane przez Mimi1985 Pokaż wiadomość
witam, bardzo prosze o troche informacji na temat tego toniku: Lirene dermoprogram, cera naczynkowa, tonik bezalkoholowy

SKLAD:Aqua, Glycerin, PPG-26-Buteth-26, PEG-40 Hydrogenated Castrol Oil, Disodium EDTA, Propylene Glycol, Ethoxydiglycol, Glucose, Lemon (Citrus Medika Limonum) Juice, Benzyl Alcohol, Ginko (Ginko Biloba) Exstakt, Butylene Glycol, Methylparaben, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Parfum, Linalool, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol

mam cere mieszaną, wrażliwą i naczynkową i czy ten tonik nie zrobi mi czasem krzywdy czy te ekstrakty z cytryny i milorzębu są coś warte
Nie wiem jak e\wrażliwa jest Twoja cera, ale jak dla mnie trochę za dużo konserwantów jak na preparat do cery naczynkowej. Chociaż takich "groźnych" składników nie ma.
Cytat:
Napisane przez nova79 Pokaż wiadomość
Bardzo prosze o analize tego serum. Czy jest wogole cos warte?

Avalon Organics
Lavender Renewal Facial Serum
http://www.avalonorganics.com/?id=85&pid=347

Sklad:
Organic lavandula angustifolia (lavender), chamomilla recutita (chamomile) and camellia sinensis (white tea) extracts (aqueous)(1), organic arnica montana extract(2), organic aloe barbadensis(1), vegetable glycerin, magnesium ascorbyl phosphate (vitamin C), emulsifying wax, organic helianthus annuus (sunflower) oil(1), hyaluronic acid, lipo-filling complex (saccharomyces/xylinum, black tea ferment and hydroxyethylcellulose ), panthenol (pro-vitamin B5), olive squalane, tocopherol and tocopherol acetate (vitamin E), glyceryl monolaurate, dipotassium glycyrrhizinate (licorice root), laminaria digitata (kelp) extract, xanthan gum, allantoin, vitis vinifera (grape seed) polyphenols, calendula officinalis and salix alba (willow bark) extracts, organic borago officinalis (borage) and linum usitatissimum (flax) oils(1), cetyl alcohol, rosa canina (rose hip) oil, lecithin, steareth-20, theobroma cacao (cocoa butter), ethylhexylglycerin and benzyl alcohol.
1) Certified by Quality Assurance International
2) Certified by Pro-Cert Organic Systems

Bardzo ciekawy produkt - dobrze przemyślany przez producenta. Nie ma tu żadnej marketingowej ściemy, są tu same wyciągi roślinne, większość z nich to antyoksydanty. Nie mam się do czego przyczepić, no W Polsce tego się nie kupi pewnie....?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora