Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-07-05, 21:09   #1375
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Mimi1985 Pokaż wiadomość
prosze o analize tego toniku;

Uroda, Kwiaty polskie, tonik bezalkoholowy,

zastanawiam sie by go kupic, mam wrażliwą cerę


Skład: Aqua, Sorbitol, Panthenol, Allantoin, Althaea Rosea, Trideceth-9, PEG-5 Ethylhexanoate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Disodium EDTA, Parfum, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Hexyl Cinnamal, Alpha-Isomethyl Ionone, Hydroxyisohexyl-3-Cyclohexane Carboxalhdehyde, CI 16255.

Althaea Rosea-wyciag z malwy(prawoslaz rozowy),jednoczesnie moze nadac kosmetykowi rozowe zabarwienie ale..uspokaja i wygladza cere
Sorbitol pomaga utrzymac odpowiednie nawilzenie
Pantenol i alatoina maja wlasciwosci lagodzace.
To najciekawsze skladniki toniku,oprocz tego sa tutaj srodki kondycjonujace i na czerwowo konserwant,ktory moim zdaniem jest dosc wysoko w skladzie i moze przyczyniac sie do podraznien.
Masz cere wrazliwa wiec jednak zrezygnowlaabym z tego toniku.

Cytat:
Napisane przez Mimi1985 Pokaż wiadomość
i proszę również o rzut okiem na skład tego toniku:

Bielenda, Tonik kasztanowy w żelu

Sklad; aqua, glycerin, alcohol(byl moze opis co to za rodzaj alkoholu?), arnika montana, dimethicone, dimethiconol, cyclomethicone, propylene glycol, aesculus hippocastanum, troxerutin, rutin, malpighia punicifalia, hammamelis virginiana, rosa canina, allantoin, algae extrakt, panthenol, glucose, hydraxyethyl urea, lactic acid, silk amino acids, sodium lactate, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, sodium hyaluronate, glycereth-26, triethalonamine, PEG- 40 hydrogenated castrol oil, diazolidinyl urea, disodium edta, methylparaben, propylparaben, parfum, citronellol, geraniol, linalool, Cl 19140, Cl 42090

gdy zużylam polowe opakowania z cerą zaczelo sie dziać coraz gorzej, mialam wrazenie że mnie zapycha, takie male krostki wszedzie, ściągnięta, zaczerwieniona skora i podraznienie
faktycznie silikony lacznie z gliceryna oraz pochodnymi polimerow moga przyczynic sie do zapychania tymbardziej,ze tonik ma forme zelu do tego drazniacy konserwant(na czerwowo)Jest tutaj ekstrakt z alg a niektore cechy potrafia algi skutecznie zapychac.Wg mnie niezbyt szczesliwe polaczenie skaldnikow tymbardziej,ze to pewnie seria dla naczynkowcow a Twoja cera moze zle dzialac na propylene glycol i jeszcze alkohol w skladzie-ciekawa jestem czy jest opisany jego rodzaj czy tylko po prostu alkohol?
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora