Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-07-05, 21:29   #1376
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez rzyrafka Pokaż wiadomość
Jak znajdziesz chwilkę, rzuc prosze okiem na to cudo

Vichy Normaderm żelowe mleczko do demakijażu

aqua, butylene glycol, glycerin, algae, zinc PCA, glycolic acid, triethanolamine, simethicone, sodium chloride, sodium citrate, sodium styrene/acrylates copolymer, sodium lauryl sulfate, poloxamer184, disodium cocoamphodiacetate, disodium edta, capryloyl salicylic acid, biosaccharide gum-1, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, dihydrocholeth-30, methylparaben, phenoxyethanol, iodopropynyl butylcarbamate, parfum B12870/2

oraz to drugie, co do którego mam podejrzenia o zapychanie (dziwna sprawa bo tylko na dekolcie to zauważam )
Cos mi sie wydaje ze to mleczko ma miec takze dzialanie regulujace i przeznaczone dla cer mieszanych/tlustych jednak wrzucenie tutaj kwasu glikolowego,chlorku sodu,kwasu kapriolowo-salicylowego(i jak ktos ma alergie na salicylany to stanowczo odradzam,)Pochodne polimerow,akryli ma sprawic ze mleczko bedzie przyjazne w aplikacji ale nie widze w nim nic dobrego,co mogloby mnie przekonac do kupna a tymbardziej do demakijazu.SLS nie jest w czolowce skladu i wystepuje "samo"wiec krzywdy nie zrobi,nawet jak bedziesz zmywac twarz woda to i tak pienic sie nie powinno.
Na czerwowo jeszcze zaznaczylam pod koniec skladu konserwant.

Cytat:
Napisane przez rzyrafka Pokaż wiadomość
Oriflame Winogronowy krem na noc

aqua, caprylic/capric triglyceride, glycerin, petrolatum, cetearyl alcohol, butylene glycol, stearic acid, glyceryl stearate, peg-100 stearate, cetearyl ethylhexanoate, carbomer, dimethicone, tocopheryl acetate, parfum, phenoxyethanol, imidazolidinyl urea, potassium cetyl phosphate, sodium hydroxide, hamamelis virginiana, disodium edta, methylparaben, isopropyl myristate, propylparaben, alcohol denat., ethylparaben, vitis vinifera, sodium benzoate, lactic acid, potassium sorbate, ci 77891, ci 14700, ci 42090

Winogron to jak na lekarstwo i krem ma za duzo potencjalnych zapychaczy i reszta opisana przez Narek

Cytat:
Napisane przez Narek Pokaż wiadomość
Znów pozwoliłam sobie na małą analizę
Pogrubiłam potencjalne zapychacze, a wysuszacze ( ) pogrubiłam i podkreśliłam. Kursywą zaznaczyłam butylene glycol, bo działa zaskórnikowotwórczo w połączeniu ze składnikami kosmetyków kolorowych(tak na przyszłość )
Strasznie nie podoba mi się ten alkohol w składzie kremu na noc. Ale w sumie jest dosyć daleko w składzie i pewnie nie zrobi większej szkody... Za to SLS w kosmetyku Vichy zdziwił mnie, i to bardzo
Pozdrawiam, i mam nadzieje, że na coś się moje wypociny przydały
Pewnie,ze sie przydalyzagladaj jak najczesciej
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora