Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak się wam kojarzy Konsuela?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-07-13, 13:20   #117
ama
Wtajemniczenie
 
Avatar ama
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 691
Dot.: Jak się wam kojarzy Konsuela?

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
'Amelia' to po łacinie 'wrodzony brak kończyn', gratulacje dla rodziców Amelek
Ale wiesz, ze to zbieg okoliczności? Co za idiotyzmem jest ciągłe wyciąganie tej łaciny. To tak jakby gratulować Hiszpanom, że mówią "curva" na zakręt. Imię Amelia to imię germańskie i pochodzi od męskiego imienia Amalgund, co było zbitką dwóch przymiotników: amal - pilny, pracowity, dzielny i gund - walka.

Ja strasznie cierpię, że moje imię takie popularne się stało. Całe lata byłam jedyną Amelią, a teraz w sklepie jak słyszę Amelka to natychmiast się obracam, bo nie przywykłam, że ktokolwiek wypowiada to imię do innego niż ja. No, ale na modę na imiona nie mam wpływu. Po filmie "Amelia" zaczął się bum. Jak moi rodzice wybierali mi imię to przecież nie mogli przewidzieć.

---------- Dopisano o 14:20 ---------- Poprzedni post napisano o 14:14 ----------

Cytat:
Napisane przez harleyka Pokaż wiadomość
Laura. Moje wymarzone imię dla córki ♡. No proszę was, porównanie tego imienia do Konsueli to jak Zosi i Esmeraldy.
Ładne imię. Takie delikatne.

Mnie jeszcze bardzo podobają się imiona odkwiatowe: Róża, Lilia. Szkoda, że teraz prawie nikt takich imion nie nadaje, chociaż jedna prowadząca na studiach, która miała ok. 30 lat nazywała się właśnie Róża.
A moje ukochane imię to Irena. Nie dość, że przecudne to jeszcze oznacza "pokój"

Btw. uważacie, że fajną tradycją jest nadawanie dzieciom imion po kimś z rodziny? Ja uważam, że inaczej w ogóle nie powinno być i imiona powinno się dostawać, bo babkach, matkach, ciotkach, etc. Wiem, że to średnio praktyczne, bo imiona będą się powtarzać, ale jednak każde małżeństwo to dwie strony rodziny, wiec może nie aż tak strasznie dużo tych powtórzeń będzie.
__________________
!Me encanta espanol!
ama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując