Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-08-17, 20:03   #571
elgie
Raczkowanie
 
Avatar elgie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 140
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cześć
I znów kilka dni mnie nie było. Moi rodzice byli u nas w odwiedzinach, więc nie bardzo miałam jak kompa włączyć, tylko podczytywałam Was na tablecie. Wczoraj pierwszy raz od baaardzo dawna byłam na zakupach ubraniowych i kupiłam coś dla siebie - sukienkę na chrzest Brakuje mi jeszcze ubranka dla Krzysia, jakoś nie mogę się zdecydować w co go ubrać...

Tygrysku - bardzo fajnie zorganizowałaś ten post o rozszerzaniu diety
Ja wprowadziłam gluten w formie pół łyżeczki kaszki manny jak Krzysio miał 4 mies i 3 tyg
A dietę rozszerzałam jak skończył 5 miesięcy. Do tej pory dałam marchewkę (5 mies 0 dni), ziemniaka (5 mies 4 dni), kaszkę jaglaną (5 mies 7 dni), jabłko (5 mies 10 dni), jutro (5 mies 13 dni) planuję do dania obiadowego marchew + ziemniak dodać troszeczkę masła W następnej kolejności planuję dawać dynię, cukinię, brokuł. A później nie wiem, może jakiś owoc
Ja codziennie gotuję jedną marchewkę i jednego ziemniaka, przecieram przez sito i dodaję trochę wody. Planowałam blendować, ale Krzysio boi się blendera i jak go włączam reaguje płaczem, więc na razie zrezygnowałam. Sitko jest zdecydowanie cichsze Przymierzam się do gotowania na więcej niż jeden dzień i pasteryzowania słoiczków, to większe ilości będę blendować, zwłaszcza, że czeka mnie dynia, którą przez sitko chyba cały dzień bym przecierała
Jabłko natomiast podaję w formie musu przygotowanego przez moją mamę - obrane i "odgniazdowane" jabłka podgrzewane do momentu uzyskania gładkiej masy.

Widziałam, że pisałyście o spotkaniu - ja bardzo chętnie znów się z Wami zobaczę Tylko mnie pasują w najbliższym czasie dwa weekendy - 23/24 sierpnia i 6/7 września. Co Wy na to?
elgie jest offline Zgłoś do moderatora