Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - mycie ząbków
Wątek: mycie ząbków
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-08-27, 21:41   #52
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: mycie ząbków

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
my mylismy od urodzenia, tj. od początku gazą nasączoną wodą z rumiankiem albo koperkiem (lekko smakową ziołowa) przecierałam dziąsełka, potem jak pojawiły się pierwsze ząbki- przecierałam taką samą tetrą zamoczoną w leciutkim naparze z mięty, żeby młodego oswoić ze smakiem i zapachem miętowej pasty.
Teraz ma 3,5 roku- zęby co pól roku sprawdzane przez zwykłego dentystę- mówię, ze trzeba pokazać zęby i dziecko siada na fotel i pokazuje, nie robimy z dentysty jakiegoś ufoludka, tylko normalnego lekarza od zębów i młody w ogóle nie ma oporów wobec fotela, czy otwierania buzi.
Za to obecnie myjemy zęby w ten sposób, że najpierw ja myję swoje i pokazuję jak się powinno myć, potem myję jemu -przy lustrze, żeby widział jak go myję, a potem wypłukujemy i on sobie sam może dokończyć.
Sporo czasu ten cały rytuał zajmuje, ale młodemu nie przeszkadza, ogólnie rozumie, że trzeba to robić, bo "inaczej zęby się zepsują, będą śmierdzieć gorzej niż kocia kupa i będą brzydkie też jak kocia kupa" ...
aha- ważna informacja- nasz kot wali naprawdę śmierdzące kupy i to chyba każdego by przekonało do mycia zębów...
Dziękuję za argument Mój kot ma podobnie- więc u nas też musi ten sposób działać

Sierpniowa mój Młody też próbuje na mnie i sobie tych sztuczek, ale jak próbuje mi wcisnąć swoją szczoteczkę to po prostu odwracam głowę i Mu tłumaczę, ze każdy ma swoją szczoteczkę a jak chce "zjeść" moją to przekierowuję Jego rączkę w stronę swoich zębów i zaczyna mi szorować ;>
A jak Tż pytał kiedy mamy przyjść z młodym to dentystka powiedziała, że jak Mu wyjdą wszystkie zęby (czytaj do czwórek włącznie z 3, a nie dopiero jak wymieni na wszystkie stałe)
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując