Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wyglądasz na swój wiek?
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-08, 12:05   #24
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Wyglądasz na swój wiek?

Cytat:
Napisane przez GgochaA Pokaż wiadomość
A mnie zastanawia skąd wiecie że inni oceniają Was na mniej/więcej niż macie. Parę razy poproszono mnie o dowód kilka lat po 18 urodzinach, ale to jedyne takie sytuacje kiedy mogłabym uznac że ktoś źle ocenił mój wiek. Pomijając sytuacje sklepowe jakoś nie wyobrażam sobie że ktoś miałby mi powiedzieć na ile mnie ocenia - ja też nigdy nikomu nie powiedziałam na ile według mnie wygląda.

Co do pytania o dowód w sklepie - ostatni raz spytano mnie o niego, kiedy miałam 25 lat. Nieco się zdziwiłam, a ekspedientka widząc to powiedziała: "wiem że pani ma więcej ale teraz młodzież różnie wygląda, szef kazał sprawdzać prawie wszystkich". Więc to nie jest kwestia oceny wieku tylko zwykłej zapobiegliwości.
Bo mam mnóstwo sytuacji, w których ludzie są autentycznie zszokowani moim wiekiem. Np opowiadam coś o pracy/studiach/partnerze/rozwodzie i wtedy pada nieśmiertelne "to ile Ty masz lat?" mówię, że 26 i słyszę "a wyglądasz na 20"
Albo jak idę do komisu motocykle oglądać to się mnie pytają czy ja mam uprawnienia na większe litraże, bo przecież normalna kategoria A jest dopiero od 24.
Albo na wyjazdach np. konwentach jak jest zakaz podawania alkoholu niepełnoletnim (pod groźbą wywalenia z konwentu) to mnie uczestnicy o dowód pytają bo myślą, że mam 16-17.
Średnio raz na dwa tygodnie mam jakąś taką sytuację.
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując