Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Taka stara a głupia.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-09-24, 04:59   #9
paran0ja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 11
Dot.: Taka stara a głupia.

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
Przydałaby Ci się porządna terapia. A w międzyczasie dobra lektura - poszukaj w necie, ludzie polecają wartościowe książki psychologiczne.
W sumie o tym myślałam. Ale boję się że znajdę jakiegoś kiepskiego terapeutę, który jeszcze pogłębi albo znajdzie coś więcej we mnie niż powinno być znalezione, wstydzę się wspomnieć o tym komukolwiek że chyba jest mi potrzebna pomoc.
Wiem że to głupie, a najgłupsze jest to że żal mi wydawać kasy na terapię, bo jednak mam to przeświadczenie że jednak jest teraz coś ważniejszego w co trzeba zainwestować.

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
Jesteś DDA/DDD? Brzmisz wręcz podręcznikowo...
DDA nie jestem
Natomiast o DDD nie słyszałam nigdy, tak na szybko wygoglałam i powiem szczerze że większość tych punktów idealnie wręcz mnie opisuje.

Cytat:
Napisane przez Meell Pokaż wiadomość
Mam, miałam to samo, tylko chyba w bardziej zaawansowanej wersji, a może tylko dlatego, że wiem, że to mam, to więcej widzę. Nie wiem, jak u Ciebie - u mnie to wiązało się z tym, że bardzo potrzebowałam uwagi innych, ich zainteresowania i tego, żeby mi pokazywali, że mnie kochają, akceptują, podczas gdy sama sobie tego nie dawałam. Ma to związek z moją kiepską sytuacją rodzinną, która spowodowała, że nie wierzę w siebie, trudno mi było siebie pokochać i do końca zaakceptować.

To też jest tak, że wtedy właśnie domagamy się od bliskich uwagi, miłości, a ile by jej nam nie okazali, ciągle jest mało - bo nie da się, żeby jedna osoba to wszystko wypełniła. Może dlatego nie wystarcza Ci to, co daje Ci mąż - a może daje za mało, trudno powiedzieć.

Ja wyszłam z moich problemów dzięki psychologowi. Jak kocham siebie samą, to nie potrzebuję na siłę szukać uwagi i zainteresowania innych. Jasne, uwielbiam być chwaloną, komplementowaną, ale i bez tego czuję się dobrze, normalnie funkcjonuję i nie przeżywam tego szczególnie, gdy ktoś mnie nie lubi, źle mnie ocenia itd.
Tak, to też może być to.
Mój mąż często mówi że mnie kocha, uwielbia itp. A mi ciągle mało.

Cytat:
Napisane przez asia10933 Pokaż wiadomość
Masz niskie poczucie swojej wartości. Ja mam podobnie dlatego staram się jak najwięcej osiągnąć żeby udowodnić coś innym, tylko z tego co przeczytałam o Tobie wynika, że to mi nie pomoże.
Mi nie pomaga. Może Tobie by pomogło, ale obawiam się że to tak nie działa. Za prosto by było.
paran0ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując