Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Straszna fobia
Wątek: Straszna fobia
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-10-03, 08:43   #17
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Straszna fobia

Cytat:
Napisane przez Czcijmarchewe Pokaż wiadomość
O, dziękuje za rady Właśnie słyszałam o tej terapii odwrażliwiania, gdzie zaczyna się od misiaków, a kończy na prawdziwych wężach. Co do kreskówek, boję się w nich wizerunku węża,ale już mogę dłużej na to patrzeć i z czasem nie jest to takie złe, więc spróbuję pójść tym tropem Ale zawsze będzie strach, by zacząć oglądać realistyczne zdjęcia i filmy. W sumie dodam, że ta fobia zaczęła się właśnie od horroru o wężach, który oglądałam o dziwo nie bojąc się, bo jeszcze byłam "zdrowa". Od tamtego czasu miałam różne psychozy, napady i chyba każdy symbol węża wzbudza we mnie to uczucie, nawet głupi wzór skóry węża na ubraniach...no nie życzę nikomu
Tylko nie baw się w odwrażliwianie sama, bo to nie jest ot takie patrzenie na obrazki (a raczej nie powinno być), najpierw terapeuta powinien nauczyć Cię jak się wprowadzać w stan relaksacji i dopiero potem stopniowo i powoli wprowadzać to, czego się boisz, tak żebyś była w stanie patrzeć na np. film z wężem i wciąż być zrelaksowana. Działając samodzielnie można sobie zaszkodzić i np. nasilić fobię.

Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2014-10-03 o 08:44
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując