Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wege??
Wątek: Wege??
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-07-24, 16:50   #146
desira
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 116
GG do desira
Dot.: wege??

Cytat:
Napisane przez akisia Pokaż wiadomość
Mnie najbardziej rozkłada na łopatki pytanie <ale jak nie zjesz tej zupki, mięso przecież wyciągnięte itd >
dobija mnie takie podejście o_0

hecate - zdaje się,że w niektórych jesłi nie wszystkich kostkach i vegetopodobnych, a nawet magi są wzmacniacze smaku pochodzenia zwierzęcego...

odnośnie mięsa to nie wiem jak możesz dotykać zwłoki zwierząt o_0

i zupełnie nie rozumiem jak można dzielić zwierzęta na te które mordować można i te których mordować nie można o_0 świnki są naprawdę uroczymi i bardzo inteligentnymi zwierzętami, świnia tak samo czuje ból jak inne zwierzęta i jestem pewna, że życ w tak przerażających warunkachi mordowana być nie chce... tak samo kury (one to już wogóle mają tragiczne życie) i masa innych zwierząt...

polecam stronę -> http://viva.org.pl/index.php?id=116

pisze tam między innymi:

"Świnie są bardzo wrażliwymi, uczuciowymi stworzeniami, obdarzonymi dobrą pamięcią. Stanley Curtis, profesor Animal Sciences na Stanowym Uniwersytecie Pensylwanii, stwierdził: "Świnie należą do najinteligentniejszych zwierząt na Ziemi." (za: Gellatley, 2001). Potwierdzają tę opinię wieloletnie badania zoopsychologów, według których w grupie zwierząt udomowionych świnie zajmują drugie miejsce po psie; łatwo się uczą i zapamiętują nabyte doświadczenia. Szybko się oswajają, przywiązują do człowieka i obdarzają go zaufaniem (Grudniewska, 1987). Niezwykła inteligencja i wrażliwość świń zostaje doceniana przez coraz większą rzeszę ludzi wybierających je na swoich domowych pupili. Świnki wietnamskie dla wielu okazują się idealnymi towarzyszami. Świnie domową można nauczyć wykonywania wielu poleceń m.in.: siadać, robić piruety, podawać łapę, pokonywać skomplikowane tory przeszkód (Wardle, 1999). Amerykańscy naukowcy udowodnili, że świnie potrafią przypomnieć sobie rzeczy, które przydarzyły się im przed kilkoma laty. Dr Sahar Boysden, zoolog z Uniwersytetu Stanowego w Ohio, mówi: "Świnie świetnie pamiętają to, czego są uczone, oraz to, czego doświadczyły."(za: Gellatley, 2001). Nauczyła ona wietnamską zwisłobrzuchą świnię odróżniać kilka przedmiotów oraz wykonywać polecenia, takie jak aport, skacz i siad. Po czteroletniej przerwie świnia pamiętała wszystkie przedmioty i komendy. Kiedy George Orwell postawił świnię na czele "Folwarku zwierzęcego", jego wybór miał uzasadnienie zarówno naukowe, jak i literackie.

"Musimy pamiętać o wysokiej inteligencji świń, kiedy zastanawiamy się, czy warunki, w których są trzymane, są odpowiednie. Podczas gdy każda czująca istota, inteligentna czy nie, powinna zostać obdarzona jednakową troską, zwierzęta o różnych możliwościach, mają różne potrzeby. Wszystkim wspólna jest potrzeba fizycznego komfortu." (Singer, 1995)."

Ludowa - po tym jak przeczytałam w składnikach pewnego jogurtu pozycję ŻELATYNA i w pizzy smalec tak samo jak Ty zaczęłam sprawdzać wszystkie etykietki pod tym względem... a prawda jest taka, że w większości jogurtów można znaleźć żelatynę o_0 tak więc trzeba uważać na E441 (żelatyna)

i muszę coś jeszcze napisać.... bardzo dziwi mnie podejście ludzi którzy nie chcą myśleć o tym co się dzieje ze zwierzętami przed tym zanim trafiły na talerz... jak zaczynam mówić znajomym jakę męczarnie one przeżywają to mówią żebym przestała, bo nie chcą i tym myśleć, a później bez oporów wcinają hamburgery i inne takie o_0
desira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując