Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - UK - trudna emigracja
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-10-14, 13:57   #19
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: UK - trudna emigracja

Wiem, ze jz trocheczasu minelo, ale powtorze to, co pisaly dziewczyny wyzej - poszukaj czegos w polskich organizacjach, gazetach, polskich sklepach! Prywatne lekcje polskiego, moze opieka nad dziecmi polaczona z nauka?
Rownoczesnie, z doswiadczenia wiem (i Ty rowniez zauwazylas), ze nauka jezyka najlepiej wychodzi, gdy juz nie masz innego wyjscia i musisz mowic. Nawet ze starej pracy, znajdz angielskie kolezanki, postaraj sie o anglojezycznych znajomych i rozmawiaj z nimi - po pierwszym przelamaniu sie, zobaczysz jak szybko nabierzez wprawy i plynnosci!
Dziewczyny pisaly o roznych kursach, dowiedz sie w swojej okolicy, w job centre - prowadza bardzo czesto kursy angielskiego lub inne pomagajace w dalszym szukaniu pracy.

Ale, co najwazniejsze, bo chyba nikt nie zwrocil na to uwagi - mobbing w pracy. Szczegolnie na tle rasowym - kochana! Jesli masz swiadkow, lub jakiekolwiek dowody, nie boj sie i uderzaj jak najszybciej do szefostwa ponad swoja menadzerke, powiedz im co i jak, ze masz swiadkow i chcesz zeby cos z tym zrobili. Mozesz tez napisac do head office primarka, choc lepiej chyba zaczac nizej. Po pierwsze mozesz zyskac spokoj w pracy (mniej stresu), jesli masz mocne dowody, mozliwe ze dostaniesz odszkodowanie, zeby tylko nie pozywac firmy. W uk sa bardzo wyczeleni na takie akcje (rowniez molestowanie czy dyskryminacje religijna) - nie boj sie, ze Ty bedziesz miec nieprzyjemnosci! (Nie podaje tego, jako sposob na zdobycie latwej kasy, po prostu z doswiadczenia wiem i widze, ze jako narod dajemy sie gnebic i przekraczac granice, majac w swiadomosci jak to dziala w ojczyznie)
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując