Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-07-27, 16:02   #1552
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez agiii Pokaż wiadomość
dziewczynki pomóżcie mi z analizą Ochronnego fluidu SPF 30 Optimals Oriflame.
Jakieś podejrzane skłądniki?? ZAPYCHAJĄCE(mam z tym problem ) ?

aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, dimethicone, butyl methoxydibenzoylmethane, octocrylene, glycerin, isononyl isononanoate, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, cetearyl alcohol, cetearyl glucoside, isodecyl neopentanoate, diisopropyl sebacate, lauryl lactate, butyrospermum parkii, methyl methacrylate crosspolymer, potassium cetyl phosphate, tocopheryl acetate, decyl glucoside, dimethiconol, parfum, methylparaben, tetrahydroxypropyl ethylenediamine, imidazolidinyl urea, propylparaben, acrylates/vinyl isodecanoate crosspolymer, sodium lauroyl lactylate, disodium edta, propylene glycol, xanthan gum, ceramide 3, sodium hyaluronate, ceramide 6 ii, cholesterol, phytosphingosine, bht, carbomer, phenoxyethanol, ceramide 1
Filtry ma stabilne. (Na zielono)
Zapychaczy raczej mało. (trzeba jednak pamiętać, że same filtry równie dobrze mogą zapchać). Brakuje zresztą tych najbardziej komedogennych. Ma dużo substancji nawilżających/odżywiających; wśród nich ewentualnych zapychaczy zaznaczyłam na brązowo. (brałam też pod uwagę szacowaną ilość) Zawiera wit. E.
Dość wysoko w składzie jest substancja zapachowa i konserwanty i regulatory lepkości/stabilizatory/środki powierzchniowo czynne. (na czerwono; najczęściej podrażniające pogrubiłam)

Generalnie - jeżeli masz cerę stosunkowo niewrażliwą w stronę tłustej - polecam, przy cerze wrażliwej, skłonnej do alergii, przesuszającej się - odradzam.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora