Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kobieta w islamie ...
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-11-25, 20:03   #941
Amhna
Raczkowanie
 
Avatar Amhna
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 372
Dot.: Kobieta w islamie ...

Ja sama decyduje o tym.

Z tymi szyitami i sunnitami to dlugi temat. Niektorzy z nich mowia, ze tego podzialu nie ma, gdyz Koran jest jeden, Allah jest jeden, sa ci sami prorocy itp. Ja sie z tym zgadzam.

Szyici twierdza (i o to jest glowny spor), iz khalifem nie powinien byc Omar ibn Al Khattab tylko Ali, gdyz nalezal do rodziny Muhammada.
Tych podzialow jako tako nie widac, wiele osob mowi, iz islam jest jeden, ale to w polityce glownie sa klotnie. Jak szyicka partia dorwie sie do wladzy, szyici protestuja i na odwrot.
Moi Irakijczycy sa szyitami, ale moj maz juz nie uwaza, iz podzialy sa potrzebne. Mowi, ze islam jest jeden. Gdy sie poznalismy, nie bylo pytan typu: "jestes szyita?" Po prostu liczy sie islam. Moi sasiedzi w Bagdadzie sa rozni (bo np. w miescie Najaf nie ma sunnitow, Bagdad jest zroznicowany), wszyscy zyjemy w zgodzie, nikt sie nie kloci, nie prowadzi dyskusji na temat podzialow. W czasach Muhammada nie bylo czegos takiego jak szyizm czy sunnizm, islam byl jeden, dla wszystkich.

---------- Dopisano o 21:03 ---------- Poprzedni post napisano o 21:02 ----------

Viann, byc moze ja patrze poprzez pryzmat islamu, bo muzulmanie opieraja sie na Koranie bardzo mocno. Skoro Biblia ma nie byc traktowana doslownie, to ok. Juz rozumiem. Dzieki.
Amhna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując